Son İki Günde FTX Borsasından Devasa Miktarda Ethereum Çekildi

500 milyon dolar değerindeki FTX Token’ın (FTT) Binance borsasına yakın zamanda gerçekleşen transferi, FTX borsasının finansmanı konusunda şüphelere yol açtı. 

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, tüm operasyonların iyi çalıştığına dair güvence verdi ancak yatırımcıların paniklemesine engel olamadı.

FTT tasfiyesinin yanı sıra, kullanıcılar ana FTX cüzdanından Ethereum gibi büyük altcoinleri çekiyor. Zincir üstü verilere göre, Binance dramasının ortasında Ethereum’un (ETH) %90’ından fazlası FTX ana cüzdanından çekildi. 

Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment‘e göre:

Sadece iki gün içinde, FTX’in ana cüzdanında tutulan Ethereum miktarı 322 binden 32 bin’e düştü. Bir noktada, cüzdan dakikada 500 $ ETH kaybetti. Sam Bankman-Fried ve CZ arasında süregelen kan davasıyla, öngörülemezliğin devam etmesini bekleyin.

2022 kripto kışı, birçok oyuncunun kullanıcı para çekme işlemlerini dondurmasına neden oldu. Bu, kripto topluluğu arasında ciddi endişelere yol açtı. Sonuç olarak, herhangi bir olumsuz duygu, Ethereum’un FTX’ten çekilmesi durumunda görüldüğü gibi keskin bir tepkiyle sonuçlanıyor.

FTX başkanı Sam Bankman-Fried işlerin yolunda gittiğine dair güvence verdi. Dün bir tweet’te şunları yazdı:

“Bir rakip yanlış söylentilerle peşimize düşmeye çalışıyor. FTX’te sorun yok. Varlıklar iyi. FTX, tüm müşteri varlıklarını kapsayacak kadar yeterli. Müşteri varlıklarına (hazinelere bile) yatırım yapmayız. Tüm para çekme işlemlerini gerçekleştirdik ve işlemeye devam edeceğiz.

Bizi yavaşlatsa bile sıkı bir şekilde düzenlenir. > 1 milyar dolar fazla nakit içeren GAAP denetimlerimiz var. Müşteri varlıklarını koruma konusunda uzun bir geçmişe sahibiz ve bu bugün de geçerli.”

https://twitter.com/SBF_FTX/status/1589598287635808258

Binance, Ethereum Holdinglerini Onayladı

FTX’te büyük ETH para çekme işlemleri gerçekleşirken, Binance CEO’su bu şansı değerlendirdi ve iki soğuk cüzdanda 8 milyar doların üzerinde ETH mevduatı olduğunu ekledi. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum'un Rakibi Cardano, SEC Davasıyla Sarsıldı, İşte Son Gelişmeler!

“Bunlar bizim paramız değil. Bunlar kullanıcı varlıklarıdır. Biz sadece emanetçiyiz” dedi.

CZ’nin açıklamasıyla FTX kullanıcılarını cezbetmeye çalıştığından emin olmasak da. FTX Token’ın fiyatı, büyük bir satışın ortasında son birkaç saat içinde %17 daha düştü. 

Yazım zamanı itibariyle, Ethereum (ETH) 182 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile %3.72 düşüşle 1494 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu