Ethereum'da Yeni Dev İşlem Ücreti: 539.000$ - BTC MAGAZİN

Ethereum’da Yeni Dev İşlem Ücreti: 539.000$

  • İki benzer işlemden sonra Ethereum ağında iddia edilen bir bilgisayar korsanı tarafından 539 bin dolarlık bir ücret ödendi.

Etherscan’a göre 11 Haziran’da Ethereum blok zincirinde bir anormal işlem daha kaydedildi.

Gönderen, transferin kendisinin değeriyle neredeyse aynı olan (751.545$) 538.876 dolarlık gaz (işlem) ücreti ödedi.

İki Garip İşlem

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği gibi, birisi 10 Haziran’da sadece 133 dolar değerinde Ethereum göndermek için “göz alıcı” 2,6 milyon dolarlık bir ücret ödedi.

Çoğu analist bunu maliyetli bir insan hatası olarak kabul etti, ancak bunun karmaşık bir kara para aklama programı olduğu yönünde spekülasyonlar da vardı.

Özellikle, bu gizemli işlemin arkasındaki kullanıcı genellikle gaz ücretlerinde (500 milyon gwei yerine) yalnızca 60 gwei öderdi.

Ertesi gün, aynı çıkış cüzdanına bağlı 10.000 ETH ücreti ile yapılan ikinci bir transfer Bitfly tarafından tespit edildi.

Bu Bir Hack olabilir

En son ki aktarım önceki iki durumla ilgili değildir, bu da bu bağımsız durumu kripto para birimi topluluğu için daha da şaşırtıcı hale getirdi.

Primitive Ventures’den Dovey Wan, altı haneli ücretin bir hata değil, bir bilgisayar korsanından gelen bir ‘mesaj’ olduğunu ileri sürdü.

Wan, birisinin borsa, cüzdan veya Ethereum ile ilgili bir depolama hizmetinin rehin tuttulduğunu varsaymakta.

En olası senaryo, Etherscan’da etiketlendiği göz önüne alındığında bir MiningPoolHub adresinin ele geçirilmiş olmasıdır.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu