FED Toplantısı Öncesi Ethereum Balinaları Harekete Geçti


Balinalar, ABD Federal Rezervinin faiz artırım kararı öncesinde aktif hale geldi. Ethereum fiyatının yatay hareketine rağmen, balinalar son 2 günde yaklaşık 500.000 ETH hareket ettirdi.

FOMC toplantısı sırasında büyük miktarda Ethereum (ETH) taşıyan balinalar, kripto piyasasında bir satışa yol açabilecekleri için endişelere yol açıyor. Sadece balinalar değil, kripto ticaret şirketi Amber de geçtiğimiz günlerde kripto borsası Binance’e 15.8 milyon dolar değerinde 10.000 ETH aktardı .

Balinalar Neden Ethereum (ETH) Taşıyor?

Whale Alert, 1 Şubat’ta attığı bir tweet’te bir balinanın 295 milyon değerinde 186.429 ETH’yi bilinmeyen bir cüzdana taşıdığını bildirdi. Etherscan verileri, yeni cüzdan adresinin ETH’yi 14 gün tutan başka bir cüzdan adresinden bir gün önce 186.460 ETH aldığını ortaya koyuyor. Zincir üzerinde daha fazla analiz, cüzdanın büyük olasılıkla Genesis ile bağlantılı olduğunu ortaya çıkardı.

Bugün bir balina, Wrapped Ether’den bilinmeyen bir cüzdana 25.946.734 değerinde 16.254 ETH aktardı. Bu sırada başka bir balina, Bitstamp’a 16.109 ETH gönderdi.

Salı günü Whale Alert, bir balinanın Luno’dan 65 milyondan fazla ETH taşıdığını bildirdi. Ayrıca bir balina Coinbase’e 38.830.768 değerinde 24.809 ETH aktardı. Son 48 saatte benzer balina işlemlerinin yaşanması, ABD Merkez Bankası’nın faiz artırım kararı öncesi baskıyı artırdı. Toplamda, balinalar son 2 günde yaklaşık 500 bin Ethereum (ETH) transfer etti.

Ethereum, Fed’in Faiz Artışı Öncesinde Baskı Altında

Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saatte yaklaşık %1 arttı ve şu anda 1.579 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve yüksek fiyat sırasıyla 1.569 dolar ve 1.598 dolar. Ayrıca, son 24 saatte işlem hacminin %20 oranında düşmesi, traderların ilgisinin azaldığına işaret ediyor.

Wall Street uzmanları, soğuyan enflasyon, güçlü istihdam verileri ve dördüncü çeyrekte ABD GSYİH büyüme oranının %2,9 artması nedeniyle Fed’in faiz artırımını 25 baz puana indirmesinin muhtemel olduğuna inanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Vitalik Buterin: Ethereum 10 Yıl İçinde Kripto Alanını Dönüştürecek!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu