FED’in Faiz Kararı Bitcoin (BTC) Fiyatını 35.000 Dolar’a Ulaştırır mı?

Kripto piyasasındaki güçlü duyarlılık, ABD Merkez Bankası FOMC toplantısındaki oynaklığa rağmen Bitcoin fiyatını 28.000 $ seviyesinin üzerinde tutuyor. BTC fiyatı Pazartesi günü 9 ayın en yüksek seviyesi olan 28.527 $’a ulaştıktan sonra son 24 saat içinde %0.32 artışla 28.193 $’dan işlem görüyor. Bitcoin, 2021’den bu yana en büyük üç aylık kazancını kaydetti.

Yatırımcılar, devam eden bankacılık krizi nedeniyle Fed’in para politikası kararından sonra Bitcoin’in 30.000 dolara ulaşmasını bekliyor. Analistler, çoğu kişinin ABD ve Avrupa bankacılık sektörlerindeki sıkıntılara karşı bir önlem olarak Bitcoin’e yatırım yapmayı düşündüğünden, Bitcoin’in yavaş yavaş Altın’ın yerini aldığını iddia ediyor. Pepperstone Group araştırma başkanı Chris Weston, bankacılık krizi sırasında 300 milyar doların üzerine çıkan Federal Rezerv bilançosunun Bitcoin ve altın fiyatlarını artırdığını söyledi.

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin konusundaki yükseliş beklentisini devam ettiriyor ve krizin daha fazla kurumu Bitcoin’e çekeceğini iddia etti. Üç bankanın ABD düzenleyicileri tarafından kapatılması ve Credit Suisse’in rakip UBS tarafından acil olarak devralınması, küresel bankacılık endüstrisini istikrarsızlaştırdı.

Bitcoin Fiyatı 35.000 Doları Vuracak

IG Australia piyasa analisti Tony Sycamore, Bitcoin grafiğinin ters bir baş-omuz modeli gösterdiğini ve fiyatta daha fazla artışa işaret eden bir yükseliş modeli olduğunu söyledi. Bitcoin teknik analizi, fiyatın 35.000 dolara doğru yükseldiğini gösteriyor. Sycamore, “Faiz oranı piyasaları, oran artışlarını fiyatlandırmaktan oran indirimlerini fiyatlandırmaya geçerken, şimdi Bitcoin’i destekleyen hafif bir arka rüzgar var” diye ekledi.

Kripto analisti Michael van de Poppe, piyasadaki olumlu havanın ortasında Bitcoin fiyatının 28.700 $ olacağını tahmin ediyor. Ancak, Bitcoin fiyatının FOMC toplantısı civarında yükselmesini ve kilit olaydan sonra konsolide olmasını bekliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   FED Toplantısının Ardından Bitcoin'i Ne Bekliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu