Fidelity Anketine Göre, Ethereum Kurumlar Arasında Daha Popüler Hale Geliyor

Yeni yayınlanan bir Fidelity Investments anketine göre, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un mülkiyeti ABD’de beş puan arttı.

Genel olarak, Bitcoin ve Ethereum, kurumsal yatırımcılar arasında en popüler iki seçenek olmaya devam ediyor. Asya ve Avrupa’da kripto para sahipliği ABD’ye kıyasla daha yaygın (sırasıyla %65 ve %42). Kripto para birimi kabulünün 2022’de büyük bir piyasa bozgununa rağmen önemli ölçüde arttığını belirtmekte fayda var. Kurumsal yatırımcıların yüzde 80’i kripto para birimlerinin portföylerin bir parçası olması gerektiğine inanıyor.

Fidelity Digital Assets başkanı Tom Jessop, fiyatlarının 2021’deki en yüksek seviyelerinden önemli ölçüde düşmesine rağmen kripto para birimlerinin temellerinin güçlü kaldığını belirtti. Jessop, artan kurumsallaşma nedeniyle kripto para birimlerinin artık uzun süreli düşük fiyatlara dayanacak şekilde daha iyi konumlandığını da sözlerine ekledi.

Fidelity kısa süre önce kripto para birimi bölümü için 100 çalışan daha işe almaya karar vererek kripto para birimini departmanını genişletmeye karar verdi.

Yine de, kurumsal yatırımcıların önemli bir kısmı kripto para birimlerine maruz kalmaktan kaçınıyor. Ankete göre, çoğu volatilite ve güvenlik risklerinden endişe duyuyor. Kripto para piyasasının son birkaç yılda olgunlaşmasına rağmen hala yoğun bir şekilde manipüle edildiğine inananlar var. Önceki boğa koşusunun temel olarak kurumsallaşma anlatısı tarafından yönlendirildiği göz önüne alındığında, endüstrinin daha geleneksel yatırımcıları kazanmak için bu sorunları çözmesi gerekecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   445 Milyon Dolarlık ETH'nin Borsalara Girmesiyle ETH Fiyatı Düştü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu