1.52 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Kripto Borsalarından Çekildi

Bitcoin (BTC) fiyatı 20 bin seviyesini aştı ve 20.9 bin dolara ulaştı, ancak ECB faiz oranlarını 75 baz puan artırınca enflasyon ve resesyon korkuları nedeniyle daha önceki kazanımlarını kaybetti. 

Bununla birlikte, Bitcoin, son 6 ayda kripto borsalarından en büyük net çıkışını kaydetti ve borsalardan ayrılan 70K BTC’nin değeri 1,52 milyar doları aştı. BTC fiyatı şu anda son 24 saatte %1.75 düşüşle 20.164$’dan işlem görüyor.

Bitcoin, Kripto Borsalarından En Büyük Net Çıkışı Kaydediyor

IntoTheBlock verilerine göre Perşembe günü 20 bin doları aşan Bitcoin fiyatı, kripto borsalarından kaydedilen büyük çıkıştan kaynaklandı. Son 6 ayın en büyük net çıkışı olan 26 Ekim’de, 1.52 milyar dolar değerinde 70 binden fazla Bitcoin borsalardan ayrıldı.

1.52 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Kripto Borsalarından Çekildi 2
Bitcoin (BTC) Kripto Değişimi Çıkışı. 
Kaynak: IntoTheBlock

En son Santiment verileri, Bitcoin balinalarının geri dönmeye ve uzun bir ayı piyasasından sonra fiyatları daha da yükselmeye zorlamaya hazır olduğunu gösteriyor. Veriler ayrıca balinaların ve büyük yatırımcıların paralarını ABD ve dünya hazinelerinde tuttuklarını da ortaya koyuyor.

Büyük kurumsal sahipleri ve büyük balina adresleri (mavi hat), BTC varlıklarını geçen yıl Kasım ayından bu yana boşaltıyor. USDT ve USDC piyasa değerindeki düşüş (sarı), büyük yatırımcıları ve balinaların paralarını stablecoin’den çıkardığını gösteriyor. Bu nedenle, stabilcoinlerin piyasa değerindeki bir artış, Bitcoin için bir dibi haklı çıkaracaktır. Ancak, balina arzındaki önemli artışa rağmen kripto fiyatları yükselebilir.

Fiyat Rallisini Etkileyen Makroekonomik Faktörler

Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere daha geniş kripto piyasası son 2 günde önemli bir toparlanma kaydederken, makro hala kriptoyu baskı altında tutuyor. ECB dün, resesyon korkularına rağmen faiz oranlarını 75 baz puan daha artırdı ve bu da kripto piyasasının oynaklığın ortasında kazançlarını tersine çevirmesine neden oldu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ‘Rich Dad. Poor Dad’ Yazarı: Dolar Ölüyor, Bitcoin Satın Alın

ABD Merkez Bankası, 2 Kasım’daki FOMC toplantısında faiz oranlarını yükseltecek. CME FedWatch Tool, 75 baz puanlık bir faiz artırımı olasılığını %81,7 gösteriyor. Bir hafta önce, olasılık %95 idi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu