Fundstrat, Bitcoin ve Kripto Piyasasında Daha Fazla Düşüş Bekliyor, İşte Nedeni

Fundstrat’a göre, kripto para piyasası daha fazla oynaklığa ve aşağı yönlü hareketlere hazırlanmalı, bu nedenle yatırımcılar portföylerini yeniden düşünmeli ve piyasanın olası düşüşüne karşı önlem almalı.

Fundstrat’tan Sean Farrell, yatırımcılara portföylerinde sahip oldukları long pozisyonlar için satım opsiyonu almalarını ve spekülatif altcoine maruz kalmayı azaltmalarını tavsiye etti. 

Piyasanın kaldıraç azaltmadığını ve türev ürünlere olan açık ilginin şu anda büyüdüğünü belirtmek önemlidir. Makroekonomik koşullar, faiz artış döngüleri sırasında kripto para birimleri gibi riskli varlıkların lehine de değildir.

Farrell, pazarın düşük likidite, artan kaldıraç ve sıkılaşan parasal koşullarla karşı karşıya kalması nedeniyle önümüzdeki tatillerde işlerin “garipleşmesini” bekliyor; bu da büyük bir fiyat dalgalanması için mükemmel bir sebep olabilir.

İstatistiksel olarak, ABD’deki Anma Günü tatilini düşük likidite ve piyasada var olmayan hacim takip ediyor. Piyasa kaldıraçlı hale geldikçe, likidite eksikliği nedeniyle piyasanın oynaklığında ani bir artışla karşı karşıya kaldığı bir durum görebiliriz.

2020 ve 2021’de kripto para piyasası hacmi sırasıyla %43 ve %35 düştü, bu da bu yılki piyasa faaliyetinin de son derece düşük bir seviyede kalacağını gösteriyor – dijital varlık sektörüne giren kurumsal yatırımcıların sayısı göz önüne alındığında.

Anma Günü beklentisiyle, kripto para piyasası, Ethereum ve Bitcoin gibi kripto para birimleri üzerinde uzun vadeli sahiplerinden gelen satış baskısı altında büyük ölçüde baskı altında kalmaya devam ediyor.

Ne yazık ki, piyasa, UST stablecoin’in sabitlenmesinin kaldırılmasının ve genel olarak Terra felaketinin neden olduğu satıştan henüz kurtulamadı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Polygon zkEVM için Etkinleştirilen Polygon Bridge, Ethereum'dan Para Çekmeyi Sağlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu