Haftanın Dikkate Değer Metaverse Projeleri (16 – 22 Mayıs)

Meta ve evren (universe) terimlerini birleştiren metaverse, internetin geleceği Web3’ün kilometre taşlarından biridir. İnternetin bu evrimi kullanıcıların sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimleriyle erişim sağlayarak 3 boyutlu internet ortamlarını tecrübe etmeyi sağlıyor. Hem mevcut hem de gelecekteki entegre platformları ifade eden metaverse, hem teknoloji endüstrisi hem de diğer sektörler için önemli bir finansal ve iş fırsatı olarak görülebilir. Uzak yerleri ziyaret etmek, iş yapmak, eğitim fırsatlarına erişmek, eğlence etkinliklerine katılmak gibi birçok teknolojiye metaverse aracılık eder. Bu yazıda haftanın dikkate değer metaverse projeleri listesine göz atacağız.

Reef Finance (REEF)

Haftanın Dikkate Değer Metaverse Projeleri (16 - 22 Mayıs) 2
Reef Finance (REEF)

Reef Finance, Polkadot blok zincirinde çalışan bir kripto para projesidir. Farklı blok zincirleri arasında likidite ve token transferini kolaylaştıran zincirler arası kripto işletim sistemi olan Reef Finance, merkezi borsaları, blok zincirlerini ve merkeziyetsiz borsaları birbirine bağlar. Reef Finance ekosisteminin yerel tokenı REEF’tir. Reef Finance zaman ilerledikçe dünyanın en büyük blok zinciri projeleri ve kripto para borsaları ile ortaklıklar kurmuştur. Platform tamamen merkeziyetsizdir ve Polkadot blok zincirinin güvenlik prosedürlerine sahiptir. Reef Finance, çok ağ ile uyumlu çalışabilir. $0,00422 fiyatındaki REEF token, son 7 günde %14 değer kazanmıştır.

Ethernity Chain (ERN)

Haftanın Dikkate Değer Metaverse Projeleri (16 - 22 Mayıs) 3
Ethernity Chain (ERN)

Ethernity Chain, kimliği doğrulanmış ve tam lisanslı NFT’ler için çok çeşitli kategorilere sahip bir NFT pazar yeridir. Ethereum ağı üzerine inşa edilen platform, eğlence, spor, müzik ve çok daha fazla kategoride piyasadaki en iyi tasarlanmış NFT’lere sahiptir. Birçok birinci sınıf markayla benzersiz ortaklıkarı bulunan Ethernity, markaların blok zinciri çalışmaları yürütmelerine yardımcı olur. Ethernity Chain’de binlerce dollarlık koleksiyonlar da var düşük bütçeliler için uygun koleksiyonlar da var. Proje ilerleyiş bakımından Theta Network’e benzemektedir. $1,90 fiyatındaki ERN token son haftada %4,6 değer kazanmıştır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Metaverse Tokenleri (28 Mart - 3 Nisan)

Alethea Artificial Liquid Intelligence (ALI)

Haftanın Dikkate Değer Metaverse Projeleri (16 - 22 Mayıs) 4
Alethea Artificial Liquid Intelligence (ALI)

Akethea AI, yapay zeka destekli bir metaverse projesidir. Nuh’un Gemisi metaverse’ünü oluşturan Alethea AI, insan türünün kültürünü ve kolektif zekasını korumayı ve geliştirmeyi amaçlamaktadır. Akıllı bir NFT oluşturarak Nuh’un Gemisindeki yolculuğa başlanabilir. Ark’ın yapay zeka motoruna katkıda bulunması için iNFT eğitilebilir. iNFT ile yapay zeka hizmetleri sunarak zeka madenciliğine katılınabilir ve ödül olarak ALI token kazanılabilir. Türünün tek örneği olan bu projenin tokenı ALI şu anda $0,028 fiyatından işlem görmektedir. ALI geçtiğimiz 7 günde %3 değer kaybetmiştir.

Magic (MAGIC)

Haftanın Dikkate Değer Metaverse Projeleri (16 - 22 Mayıs) 5
Magic (MAGIC)

Magic, oyunları, NFT’leri ve DeFi’ı şekillendirilebilir ve açık bir yaklaşımla büyüyen metaverse’ler arasında köprü kurarak birleştirmektedir. Ekosistemler arsaı bağlar kuran proje MAGIC token ile desteklenir. NFT’leri güçlendiren ve getirisi olan varlıklara dönüştüren Magic, Treasure metaverse’ün doğal kaynağıdır. Deflasyonist bir token olan MAGIC’in arzı piyasada gün geçtikçe azalmaktadır. Bridgeworld oyuncuları madencilik yaparak MAGIC token kazanabilir. Ekosistem, MAGIC sahipleri tarafından yönetilir. Son haftada %4,6 değer kaybeden MAGIC şimdi $0,626’dan işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu