Haftanın En İyi Web3 Projeleri (4 – 10 Temmuz)

Web3, kısaca blok zincirleri, kripto paralar ve NFT’lerle entegre olmuş merkeziyetsiz bir internettir. Bu nesilde internetin sahibi onu kullanan kullanıcılardır. Blok zinciri teknolojisi, eşitlikçi bir internet kullanmamızı sağlayabilir. Şu anda interneti Amazon, Facebook ve Google gibi birkaç büyük şirket yönetiyor ve verilerimiz üzerinden para kazanıyor. Aracıları ortadan kaldırdığımızda merkeziyetsiz bir internet kullanabilir ve tüm verilerimiz üzerinde söz sahibi olabiliriz. Şu anda internette kendi başımıza ödeme yapma yetkimiz bile yok, mutlaka bir sanal pos veya ödeme sağlayıcı kullanmalıyız. Ama Web3’ün getirdiği cüzdanlar sayesinde herkes bir akıllı sözleşme ile etkileşime girerek bir şeyler satın alabilir veya bir şey için ödeme yapabilir. Bu içerikte haftanın en iyi Web3 projeleri listesini ele alacağız.

MAPS (MAPS)

Haftanın En İyi Web3 Projeleri (4 - 10 Temmuz) 2
MAPS (MAPS)

Maps.me, yeni finansal sistemde pasaport olarak çalışmayı hedef alan bir projedir. Solana ağı üzerinde çalışan ve Serum tarafından desteklenen Maps, DeFi’ın dünya çapında benimsenmesini artırmak için benzersiz fırsatlar sunuyor. Maps.me, kullanıcılara seyahat ödül programları, indirimler ve ekosistemi yönetme şansı sunuyor. Hem çevrimdışı hem de çevrimiçi haritalara sahip program milyonlarca kullanıcıya DeFi işlevleri sunuyor. Cüzdan ve seyahat odaklı bir ekosistem geliştirmeyi amaçlayan proje, fon transferleri, ödemeler, konaklama rezervasyonu, varlık yönetimi ve indirimler gibi birçok özellik sunuyor. Son haftada %6 yükselen MAPS token şu anda $0,229 fiyatında.

BEPRO Network (BEPRO)

Haftanın En İyi Web3 Projeleri (4 - 10 Temmuz) 3
BEPRO Network (BEPRO)

Bepro.network, dApp oluşturmak, merkeziyetsiz finansa dahil olmak, adil bir şekilde ödüllendirilmek için kullanılabilecek bir Web3 protokolüdür. Crypto.com, Exeedme, Dotmoovs ve daha onlarca işbirlikçisi olan proje, Web3’ün geleceğini inşa etmeyi amaçlamaktadır. Geliştiricileri açık kaynaklı geliştirme havuzları oluşturmak isteyen herkesle birleştiren merkeziyetsiz bir sistem ve pazar olarak çalışan ap, geliştirme kaynakları sağlayanları token ile ödüllendirir. Ağda bir dApp geliştirmek için protokol aracılığıyla güçlü SDK oluşturulmuştur. Son 7 günde %13,1 değer kazanna BEPRO token şu anda $0,00128 fiyatındadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Trend NFT Tokenları (25 - 31 Temmuz)

FOAM (FOAM)

Haftanın En İyi Web3 Projeleri (4 - 10 Temmuz) 4
FOAM (FOAM)

Foam, Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş, merkeziyetsiz coğrafi veri pazarları için açık bir protokol oluşturan bir blok zinciri yazılımıdır. Konum kanıtı protokolü kullanan Foam, bir kullanıcının veya olayın belirli bir zaman ve yerde olduğunu doğrulayan radyo işaretçilerinin güvenli koordinasyonu yoluyla coğrafik hizmetlere izin verir. Foam kullanıcıları haritaya mekan ekleyebilir ve gerçek dünyadaki konumarı ziyaret ederek haritayı doğrulayabilir. Güvenli bir şekilde haritalama yapılması için konum verileri kullanılır. FOAM token son 2 haftada %58,6 değer kazanmıştır ve $0,0273’dan işlem görmektedir.

StackOS (STACK)

Haftanın En İyi Web3 Projeleri (4 - 10 Temmuz) 5
StackOS (STACK)

StackOS, kuruluşların ve bireylerin bilgi işlem kaynaklarını paylaşarak ve topluca merkeziyetsiz bir bulut sunmasına olanak tanıyarak merkeziyetsiz bilgi işlem protokolü oluşturmuştur. Dünyadaki tüm geliştiricilerin dApp’lerini, özel blok zinciri ağlarını veya ana ağ düğümlerini dağıtabileceği bir protokol oluşturulmuştur. Herhangi bir kullanıcı, uygulamalarını bulut depolamanın büyük maliyetlerine maruz kalmadan dağıtabilir ve özgürce çalıştırabilir. Dünya çapındaki geleneksel işletmeler de StackOS sayesinde münümum teknik ek yük ve düşük maliyet ile güvenli bir şekilde çevrimi olabiliyor. Web3 pazarından yoğun bir ilgi alan StackOS, yönetimi merkeziyetsizleştirmek ve ekosistem içi ekonomi oluşturmak için STACK tokenı piyasaya sürmüştür.

$0,0198 fiyatındaki STACK token son 7 günde %2,6 değer kazanmıştır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu