Haftanın Trend Web3 Tokenları (25 – 31 Temmuz)

İnternet devriminde yeni bir aşamaya geçmeye hazırlanıyoruz, öncüler buna Web 3.0 ismini takıyor. Bugün bir dizi erken aşama Web 3.0 uygulaması var, ama yeni internet web altyapısının tamamen merkeziyetsiz olması için daha yüz binlerce dApp’e ihtiyacımız var demek. Yani şu anda merkeziyetsiz web sağlayan uygulamaların her biri sektörde öncü konumunda. Web 3.0, uygulamaların ve web sitelerinin, büyük veri, makine öğrenimi ve blok zinciri gibi teknolojiler aracılığıyla bilgileri insanlar gibi işleyebileceği internetin yeni neslidir. Daha akıllık ve açık olmayı hedefleyen bu yeni nesil internet aynı zamanda semantik web olarak da adlandırılıyor. Bu içerikte haftanın trend Web3 tokenları listesini gözden geçirelim.

Kadena (KDA)

Haftanın Trend Web3 Tokenları (25 - 31 Temmuz) 2
Kadena (KDA)

Kadena, geliştirici dostu ve ölçeklenebilir bir blok zinciri projesidir. Diğer birçok projede olmayan yüksek kaliteli teknik özellikler sağlayan proje, Chainweb olarak bilinen iş kanıtı modeline ve Bitcoin’inkine benzer bir güvenlik seviyesine sahiptir. 2021 yılında büyük bir gelişim yakalayan proje, değerini kat kat artırmayı başardı ve ismini en değerli Web3 projeleri arasına yazdırdı. Piyasa değeri bakımından 129. sırada bulunan KDA token, bir sene öncesine göre %400, 14 gün öncesine göre %4,1 daha değerli.

PolkaBridge (PBR)

Haftanın Trend Web3 Tokenları (25 - 31 Temmuz) 3
PolkaBridge (PBR)

PolkaBridge, zincirler arası işlevleri sağlamak için geliştirilen merkeziyetsiz bir protokoldür. Şu ana kadar onlarca projenin başlatılmasını sağlayan PolkaBridge, stake havuzlarında 10 milyon dollardan fazla TVL’ye sahip. Proje geçtiğimiz hafta BNB Smart Chain ağı ile entegrasyonunun tamamlandığını duyurmuştu. Topluluğu eğitmek, pazar, diğer projeler, kavramlar, izlenecek yollar, mevcut senaryolar ve kılavuzlar hakkında bilgi vermek için geliştirici ekip tarafından PolkaBridge Insights isminde bir platform da kuruldu. PolkaBridge, NFT ve DeFi dApp’lerinden oluşan ürün grubunu genişletmek için birçok yolu denemeye devam ediyor. Bu bilgilendirici platform, topluluğun blok zincirinin ve kripto piyasasının hakkında günvel kalmasını ve daha iyi kararlar almasını sağlayacak. $0,0629 fiyatındaki PBR token son 14 günde %25,4 değer kazanmış durumda.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   2023'te Dikkat Edilmesi Gereken Kripto Para Trendleri

Suterusu (SUTER)

Haftanın Trend Web3 Tokenları (25 - 31 Temmuz) 4
Suterusu (SUTER)

Suterusu, Web 3.0’te uygun maliyetli ve korumalı ödemeler yapabilmek için geliştirilmiş bir protokoldür. Theta Labs, Elrond, Waves, IOST, Polygon, Gravity, neo, Onto, ve daha birçok blok zinciri kuruluşu Suterusu’nun protokolünü kullanmaktadır. Zincir üzerindeki verileri gizli tutması gereken kurumsal kullanııcılar, özel bir işlem protokolü kullanma ihtiyacı duyarlar. Zincirler arası gizlilik işlevini destekleyen Suterusu, blok zinciri tabanlı finansın mevcut sınırlamalarını aşması için önemli bir faktörü kullanıcılarına sunuyor. Suterusu’nun öncü ve orijinal gizlilik teknolojisi, EuroCrypt 2021 tarafından kabul edilen bir teknoloji teorisi olmuştur. ZK-ConSNARK şeması tasarlayarak protokole entegre eden Suterusu, bu sayede çok büyük kurumsal firmalarla birlikte çalışmaya başlamıştır. SUTER token son 2 haftada %2,9 değer kazanmıştır ve $0,000677’dan işlem görmektedir.

Crust Network (CRU)

Haftanın Trend Web3 Tokenları (25 - 31 Temmuz) 5
Crust Network (CRU)

Crust Network, Polkadot ağı üzerinde merkeziyetsiz bulut blok zinciri teknolojileri geliştirmektedir. Web3’ün en değerli bölümü merkeziyetsiz depolama üzerine yoğunlaşan proje, bunun için teşvik katmanı protokolünü uygulamaktadır. IPFS gibi çoklu depolama katmanı protokollerine uygulanabilir ve uygulama katmanı için destek sağlamaktadır. Crust’ın mimarisi, merkeziyetsiz bilgi işlem katmanını destekler ve merkerziyetsiz bulut ekosistemi oluşturma yeteneğine sahiptir. Bir Erc-20 tokenı olan CRU, Polkadot relay chain üzerinde işlem yapmaktadır. Geçtiğimiz 14 günde %9,3 değer kazanan CRU token şu anda $0,807 fiyatındadır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu