Haziran Ayının Değerlenebilecek IoT Projeleri

IoT, elektrikli cihazların birbirine bağlı evrenidir. Sensörler, internet bağlantısı ve web üzerinden kontrol ve iletişim sağlayan bu cihazlar, insan müdahalesini minimuma indirerek senkronize olabilir ve faydalı şekilde çalışabilir. Nesnelerin interneti sadece manuel etki olmadan çalışmaya odaklanmaz, üretim, tedarik ve işletme gibi aşamalarda doğru ve kesin bilgiler edinmeye olanak sağlar. Elektrikli cihazlar normal şartlar altında sadece algoritmalarını tekrarlayan aptal cihazlardır. IoT teknolojisi sayesinde cihazlar diğer cihazlarla ve insanlarla iletişim kurarak daha akıllı hale gelmektedir. IoT’un yapay zeka, makine öğrenimi ve blok zinciri teknolojisi ile entegre olması ise dünya için büyük bir devrimdir. Bu içerikte Haziran ayının değerlenebilecek IoT coinleri listesine bakış atalım.

Ruff (RUFF)

Haziran Ayının Değerlenebilecek IoT Projeleri 2
Ruff (RUFF)

Ruff, yüksek verimli IoT dApp’leri geliştirilmesi için tasarlanan merkeziyetsiz bir açık kaynaklı blok zinciridir. Ruff Chain, tam da bahsettiğimiz gibi blok zinciri ile IoT teknolojisini birleştirmiştir. Ana zincirde sanal dünyadan gerçekliğe, eşler arası ağ ve fikir birliği mekanizmasını bağlayan dağıtılmış bir işletim sistemi vardır. Projenin amacı, farklı alanlardaki IoT sistemleri arasında güvenilir işlemler oluşturarak sorunları çözmek ve büyük bir ekosistem oluşturmaktır. Projede Light Node, Full Node, Representative Node ve Control Node olmak üzere 4 farklı başlıkta farklı görevleri olan düğümler ve IoT cihazları vardır. RUFF coin $0,00177 fiyatındadır ve son haftada %248 değer kazanmayı başarmıştır.

Nucleus Vision (NCASH)

Haziran Ayının Değerlenebilecek IoT Projeleri 3
Nucleus Vision (NCASH)

Nucleus Vision, IoT ve akıllı şehir konularına odaklanmış, merkeziyetsiz bir özel iletişim ağıdır. Nucleus Vision’un özel iletişim ağı, yani PCN ürünü, bluetooth veya wifi protokollerine ihtiyaç duymadan müşteri verilerini gerçek dünyada harmanlamak için vücut sensörlerini, 5G’yi ve uzun menzilli geniş erişim ağı olan LoRaWAN teknolojilerinin bir kombinasyonunu kullanmaktadır. Bu kullanım, henüz piyasaya sürülmemiş bir cihaz olan Nitro ION Miner isimli cihaz aracılığıyla yapılmaktadır. Son bir ayda %39,8 yükselen NCASH token şu anda $0,000185’dan işlem görmektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Dikkate Değer Fan Tokenleri (21-27 Mart)

INTchain (INT)

Haziran Ayının Değerlenebilecek IoT Projeleri 4
INTchain (INT)

INTchain, nesnelerin blok zinciri ismiyle tanımlanan temel uygulama ve iletişim standardı platformudur. Herhangi bir nesnelerin interneti protokolüyle kolay entegrasyon için tasarlanan INT, ağ işlevlerini gerçek dünya uygulamalarıyla hizalamaktadır. Çift zincirli, yenilikçi ağ mimarisi sayesinde daha iyi verimlilik için alt zincirler ve ana zincir; fikir birliği, blok doğrulama ve işlemlerin ayrılması şeklinde ayrı olarak çalışmaktadır. Protokolün merkeziyetsiz P2P SuperNode tasarımı, IPv6’yı ve birden çok operatörü desteklemektedir. Böylece veriler IoT evreninde daha iyi bir P2P başarı oranına, yüksek yayın verimiliğine, iyi yedekliğe ve TCP’den daha iyi aktarım performansına sahip olur.

Geçtiğimiz 30 günde %19,7 değer kazanan INT token şu anda $0,00275 fiyatındadır.

CPChain (CPC)

Haziran Ayının Değerlenebilecek IoT Projeleri 5
CPChain (CPC)

CPChain kendisini yeni nesil nesnelerin interneti için dağıtılmış bir altyapı olarak tanımlar. Veri toplama, depolama, paylaşım ve uygulamaya kadar tüm süreçlerde çözüm sağlayarak temel bir veri platformu olmayı amaçlayan CPChain, şifreleme hesaplama, dağıtılmış depolama ve blok zinciri teknolojileri ile IoT’un birlikte çalışılabilirliğini hedefler. IoT sistemlerinin şu andaki mimarisinin zorluklarına karşı umut verici çözümleri olan proje, IoT cihazlarının maliyetini düşürür, IoT verilerin değerini maksimize eder ve veri gizliliğini korur. Projede dağıtılmış depolama, endüstri zinciri ve ana zincir olmak üzere üç temel katman vardır.

CPC token son 14 günde %4,3 değer kaybederek $0,00293 fiyatından işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu