Haziran Ayının Popüler Play to Earn Tokenları

Play to earn oyunları, oyunculara oyun oynayarak daha sonra gerçek paraya dönüştürebileceği tokenlar ve NFT’ler kazanma imkanı veren yeni nesil blok zinciri oyunlarıdır. Oyunu düzenli olarak oynayıp çeşitli görevleri yapan veya seviyeleri atlayan kullanıcılar daha fazla token ve NFT kazanabilir. Birçok oyunun oyuncuları oldukça profesyonelleşerek sadece NFT oyunları oynayarak elde ettikleri gelirler ile geçinmeye bile başlamıştır. Bu oyunları oynayarak para kazanmak için genellikle başlangıç eşyası, silahı veya karakterleri almak gerekirken bazı oyunlar oynaması ücretsizdir. Bir yatırım ile başlanan her oyun bazı finansal riskler barındırabilir.

Bu içerikte Haziran ayının popüler play to earn tokenları listesine göz atalım.

Era7 (ERA)

Haziran Ayının Popüler Play to Earn Tokenları 2
Era7 (ERA)

Era7, blok zinciri meraklılarını ve normal oyuncuları cezbedecek bir oyun sunmayı amaçlamıştır. Blok zinciri üzerine inşa edilmiş diğer oyunlar gibi bu teknolojinin benimsenmesini artırmayı uman Era7, merak uyandıran ve sürükleyici bir oyun sunmak için ödülleri, rekabet gücünü, eğlenceyi ve düşük stresi birleştirmiştir. Çeşitli PvP ve PvE savaşları için 1000 kart ve 7 farklı güç sunan oyunda her savaş turu 3 dakika sürmektedir. Kullanıcılar GOT almak için ERA token stake edebilir. Her ay lider tablosunda en üst sıralarda yer alan oyuncular ödül olarak ERA token kazanırlar.

$0,237 fiyatındaki ERA token son 30 günde %21,3 değer kazanmıştır.

Netvrk (NTVRK)

Haziran Ayının Popüler Play to Earn Tokenları 3
Netvrk (NTVRK)

Netvrk, Unreal Engine ile oluşturulmuş ve blok zinciri ile entegre edilmiş bir metaverse projesidir. Netvrk, metaverse’e giriş için yüksek giriş gereksinimlerini ortadan kaldırmıştır ve kullanıcıların etkileşime girebileceği iyi ve erişilebilir içerikler oluşturmayı teşvik etmektedir. Bu metaverse’te oluşturulan içeriğin paraya çevrilmesi için uygun bir yapı vardır. Netvrk’te herkes tarafından oluşturularak metaverse’e yüklenen varlıklara tam sahiplik, lisans türü veya kısmi sahiplik yolları ile sahip olunabilir. Akıllı sahiplik yapısı göz önüne alındığında, sahiplerin bilgileri ERC-721 standartlı NFT’lerin temel bilgileri arasına gömülmektedir.

14 gün önceki fiyatıyla neredeyse aynı fiyatta olan NTVRK token şu anda $0,356’dan işlem görmektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bulut Kripto Madenciliğinin İyi ve Kötü Yanları: Tuzaklardan Kaçmak ve Fırsatları Bulmak için Bir Kılavuz

GamerCoin (GHX)

Haziran Ayının Popüler Play to Earn Tokenları 4
GamerCoin (GHX)

GamerCoin, 1 milyona yakın kullanıcısı olan GamerHash’in bir projesidir. GamerHash, kripto para madenciliği yapmak için oyuncu bilgisayarlarının kullanılmayan GPU ve CPU’larını kullanmaktadır. Sadece güçlü grafik kartı olan oyun bilgisayarlarında çalışan sistem, fazladan elektrik tüketmeden, halihazırda kullanılan kadar elektrik kullanarak çalışmaktadır. 12 adet sepete sahip olan sistem, hangi kripto paranın madenciliğinin daha kârlı olacağını otomatik olarak belirlemektedir. Kullanıcılar ayrıntılardan habersiz olsa da ödül olarak BTC ve GHX token kazanırlar.

Gerçekten iyi bir oyun bilgisayarı ile ayda $100 ve fazlası kazanılabilir. Bu da bilgisayarın maliyetinin bir bölümünün aylar içinde çıkarılabileceği anlamına gelir. GHX token $0,0209 fiyatındadır ve son 30 günde %1,5 değer kazanmıştır.

Tower (TOWER)

Haziran Ayının Popüler Play to Earn Tokenları 5
Tower (TOWER)

Animoca Brands, kripto para piyasasında P2E ve metaverse projelerine odaklanmış çok uluslu büyük bir şirkettir. Piyasanın en değerli projelerinin yapımcısı ve destekçisi konumunda bulunan firmanın yeni projelerinden biri de Tower’dır. Daha önce farklı nadirlikteki NFT sandıklarının satışını yapan proje, oynaması ücretsiz mobil bir oyunlar kullanıcılara TOWER token ve NFT’ler kazandırmaktadır. Crazy Defense Heroes oynayarak kazanılan token ve NFT’ler, Animoca Brands’in geliştirmekte olduğu blok zinciri pc oyununda oyun içi item olarak kullanılabilecektir. Tokenların hem şu anda maddi değeri vardır hem de gelecekte yatırım yaparak başlanılacak bir oyuna ücretsiz olarak başlayıp para kazanma fırsatı sunulmaktadır.

Piyasaya yenik düşen tokenlardan olan TOWER token, son haftada %12,7 değer kaybetti ve $0,0041’dan işlem görmekte.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu