11 Haziran 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 20.000 Dolara Düşüş Mümkün mü?

Bitcoin 30.000 doların üzerine çıkmayı başardığı için kripto para piyasası sağlıklı bir toparlanma yapmak üzereydi. Bununla birlikte, Bitcoin tekrar düşerek riskli bir alana ulaştığında bu neşe hızla kayboldu. 

Piyasa son 24 saatte ortalama %5’ten fazla kaybettiği için tüm kripto piyasası sert bir şekilde çökmüş gibi görünüyor. Bazı analistlerin tahmin ettiği gibi Bitcoin 20.000 dolara ulaşacak mı? Bu Bitcoin fiyat tahmini makalesinde, Bitcoin’i analiz ediyor ve fiyatların gerçekten düşüşte olup olmadığını veya daha yüksek tutunmayı ve tersine dönmeyi başarabilecekler mi değerlendiriyoruz.

Bitcoin Düşüşü: satmalı mısınız?

Bitcoin’in hala düşüş eğiliminde olduğu açık. Fiyat bir süre konsolide olmayı ve toparlanmayı başardı. Ancak, satış baskısının daha fazla olduğu ortaya çıktı ve fiyatı aşağı çekti. Fiyat 31.500$’dan düştü ve şu anki 28.200$’a geriledi. Yazım anında Bitcoin (BTC) 28.522 dolardan işlem görüyor. Bitcoin için hala güçlü bir destek bölgesindeyiz, ancak Ethereum gibi diğer altcoinler desteğini kırdı ve daha düşük bir bölgeye doğru ilerliyor. Bitcoin, 27.500 dolarlık güçlü destek fiyatını kırarak aynı fiyat hareketini gerçekleştirebilir. Tüccarların çoğu panikle satış yapmaya başlarken, diğerleri bunu yeterli stop-loss fiyatları koyarken Bitcoin satın almak için en iyi fırsat olarak görüyor.

11 Haziran 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 20.000 Dolara Düşüş Mümkün mü? 2
BTC/USD 1 haftalık grafik, destek alanlarındaki BTC fiyatlarını gösteriyor – 
GoCharting

Bitcoin Fiyat Tahmini – Bitcoin tekrar 20.000 dolara düşecek mi?

Kripto piyasası şu anda kırmızı bölgede olsa bile, yukarı doğru bir dönüş için hala bir şans var. Bitcoin’in hakimiyeti şu anda hala %47’den fazla ve fiyatları düzelirse piyasayı daha yükseğe çıkarabilir. Bitcoin fiyatı şu anda 27.500 $ ve 30.000 $ fiyatla sınırlandırılmış çok güçlü bir destek alanında.

Öte yandan, Bitcoin 27.500 $ fiyatını kırarsa, 20.000 $ fiyatına doğru bir Bitcoin çöküşü görme olasılığı güçlüdür. Bunun nedeni, mevcut 27.500 dolar ile 20.000 dolar arasında gerçek bir destek alanı olmamasıdır.

11 Haziran 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 20.000 Dolara Düşüş Mümkün mü? 3
BTC/USD Bitcoin’in 20K’ya olası düşüşünü gösteren 1 haftalık grafik – 
GoCharting

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Günlüğü: Bitcoin Günlük İşlem Hacmi Bu Yılın En Düşük Noktasında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu