Peter Schiff, Bitcoin ve Ethereum İçin Fiyat Tahmininde Bulunarak Yatırımcıları Uyardı

En ünlü Bitcoin ve kripto eleştirmenlerinden biri, altın savunucusu, ekonomist ve fon yöneticisi Peter Schiff, bu hafta sonu için Bitcoin ve Etherum‘a yönelik yeni hedeflerini açıkladı. Schiff, fiyatlarda büyük bir düşüş öngördü ve “dipten satın al” stratejisinden kaçınmayı önerdi.

Schiff’in tahmini, Bitcoin’in 27.500 dolara gerilemesi ve Mayıs ayının başından bu yana oluşan konsolidasyon aralığından düşmesiyle kripto para piyasasındaki en son satışa dayanıyordu.

Bu kripto için zorlu bir hafta sonu olabilir. Bitcoin 20 bin dolara ve Ethereum bin dolara düşmeye hazır görünüyor. Eğer öyleyse, yaklaşık 20 bin dijital token’ın tüm piyasa değeri, zirvede yaklaşık 3 trilyon dolardan 800 milyar doların altına düşecektir. Bu dalışı satın almayın. Çok daha fazla para kaybedersiniz.

Piyasadaki düzeltme, hem geleneksel hem de kripto para piyasalarının beklentilerini aşan beklenmedik enflasyon rakamlarıyla desteklendi. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri çoğunlukla riskli varlık eğilimlerini takip ettiğinden, piyasanın dijital varlıkları bir kenara bırakarak fonlarını daha güvenli seçeneklere doğru yeniden dağıtmaktan başka seçeneği yoktu.

Altın gibi enflasyon korumaları, özellikle %1’lik bir kayıpla karşı karşıya kaldıktan sonra, altının ortalama oynaklığını önemli bir hareket olarak kabul ederek, %2,5’ten fazla toplanarak tam tersi yöne gitti.

Ancak Bitcoin ve genel olarak piyasa girişleri kaybederken, Ethereum‘un %11’lik düşüş sırasında kendi sorunları var. Celcius’ta stETH ve ETH çiftinin ayrıştırılmasının ardından, borç verme ve borçlanma piyasası, ETH’nin 1.150 doların altına düşmesi durumunda ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilir, çünkü piyasada büyük bir tasfiye zinciri başlatacaktır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ruslardan Bitcoin Çalan Ukraynalı Hayır Kurumuna Bağış Yaptı

Paxos Global tarafından geliştirilen “crypto gold”, altın CFD’lerine %1 prim ile işlem yaparken kripto para piyasasına liderlik ediyor. İki varlığın fiyatı arasındaki fark, enflasyona ve piyasadaki satışlara karşı korunmak isteyen kripto para birimi tüccarlarından gelen artan talepten kaynaklanıyor.

Yazım zamanında, Bitcoin 24 saatte %2 değer kaybederek 27.918 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu