HIVE Blockchain Hashrate'ini İkiye Katladı - BTC MAGAZİN

HIVE Blockchain Hashrate’ini İkiye Katladı

  • Halka açık şirket HIVE Blockchain, Bitcoin madencilik kapasitesini önemli ölçüde genişletiyor.

Kanadalı madencilik şirketi HIVE Blockchain, 6 Kasım’da yapılan bir basın bülteninde; “MicroBT WhatsMiner M30S” adlı Bitcoin madencilik ekipmanından 1240 adet satın aldığını duyurdu.

Bu yeni nesil ekipmanla, halka açık şirket, toplam hash gücünü saniyede 116 petahash’tan (PH/s) saniyede 229 petahash’a (PH/s) ikiye katlamayı başardı.

Yeni satın alınan tüm Bitcoin makinelerinin toplu maliyeti 3,4 milyon dolar. HIVE, üretim kapasitesindeki bu büyük artışı nakit rezervleriyle finanse etti.

HIVE Blockchain’in geçici yönetici başkanı Frank Holmes, şirketinin işletme hashrate oranını bir yıl içinde saniyede 1.000 petahash’a (PH/s) çıkarmayı planladığını iddia ediyor:

“Şirketin vizyonu, önümüzdeki 12 ay içinde 1.000 PH/s’lik bir toplam işletme hash gücüne ulaşmaktır.”

2020 boyunca HIVE, ayrıca, Bitmain’den 2.196 madencilik ekipmanı satın aldı. Ek olarak, Nisan ayında HIVE, rakibi Cryptologic ile 2.8 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayarak Quebec’teki mevcut bir madencilik tesisini satın aldı.

HIVE, Bitcoin madenciliğinin yanı sıra; İsveç ve İzlanda’daki devasa GPU tesisleri ile dünyanın en büyük Ethereum madencilerinden biri olarak kabul ediliyor. Denetim sonuçlarına göre HIVE, madencilikle; yalnızca 2020’nin 3. çeyreğinde 32.000 ETH çıkarmıştır.

Vancouver merkezli şirket, Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda (TSX) Eylül 2017’de “HIVE” kısaltması altında ilk kez sahneye çıktı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu