İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Bitcoin’i Eleştirdi

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, geçtiğimiz hafta Bitcoin ve kripto para birimlerini eleştiren merkez bankacıları korosuna katıldı.

Bailey, son podcast görünümü sırasında Bitcoin’in “pratik” olmadığı için geniş çapta kabul gören bir ödeme şekli olmayacağını tahmin etti.

Bailey, defalarca Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığını belirtti. Bitcoin’in yalnızca insanlar ona sahip olmak istediği için değerli olduğunu iddia ediyor. 

Geçen hafta, birkaç yüksek profilli merkez bankacısı kripto hakkında bazı hoş olmayan yorumlar yaptı. Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Largade, yeni varlık sınıfıyla ilgili aşırı spekülasyonlardan şikayet ederken kriptonun kesinlikle hiçbir değerinin olmadığı sonucuna vardı.

Bugün erken saatlerde, Hindistan Merkez Bankası başkanı Shaktikanta Das, Bailey’nin yorumlarını yineleyerek kriptonun temel bir değeri olmadığını söyledi.

Bu arada İsveçli Riksbank kısa süre önce Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin neden para olarak sınıflandırılamayacağını açıklayan uzun bir Twitter dizisi yayınladı.

Merkez bankacıları yıllardır kripto para birimlerini görmezden gelirken, kripto para birimi endüstrisindeki en etkili kişilerden bazıları bile Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak başarılı olma yeteneğini sorgulama eğilimindedir.

Örneğin, en zengin ikinci kripto para milyarderi FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz on yılda çözülmeyen ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle Bitcoin’in ödemeler sektöründe “geleceği olmadığını” söyledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Starbucks Bitcoin İle Ödeme Almaya Başlayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu