Jack Dorsey, Twitter Biyografi Bölümüne “Bitcoin” Ekledi

Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey, Twitter biyografi bölümünü yalnızca “Bitcoin” kelimesiyle değiştirdi.

Dorsey, büyük bir Bitcoin savunucusu ve hatta daha çok Twitter’da Ethereum ve DOGE dahil olmak üzere diğer kriptolara sık sık saldıran bir BTC müjdecisi olarak biliniyor.

Jack Dorsey, Twitter Biyografi Bölümüne "Bitcoin" Ekledi 2
Kaynak: Twitter

Dorsey, Ethereum’a karşı

Birkaç kez, Vitalik Buterin’in kripto parasına, tıpkı Web3 gibi merkezileştirilmiş ve VC’ye ait olduğunu belirterek, “tek bir başarısızlık noktası” olarak atıfta bulundu.

Son birkaç tweet’te Dorsey, FTX borsasının başkanı Sam Bankman-Fried ile küçük bir tartışma yaparken Ethereum’u tekrar eleştirdi. İkincisi medyada Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak iyi bir geleceği olduğuna inanmadığını söylemişti. Dorsey, onunla Bitcoin ve mikro Bitcoin ödemelerinin hızlı ve ucuza yapılmasını sağlayan Lightning Network hakkında bir tartışmaya girdi.

Dorsey, BTC’nin uzun vadede tekrar yükseleceğinden emin olduğu için Bitcoin’in mevcut düşüşünü izlemediğini ve fiyatına hiç dikkat etmediğini belirtti.

Bunun nedeni, giderek daha fazla insanın önde gelen kripto para birimini kullanmaya başlamasıdır.

Nisan ayının başlarında ana akım medya, Jack Dorsey’in şirketi Block’un (eskiden Square olarak biliniyordu), Elon Musk’ın Tesla’sı tarafından sağlanan ekipmanı kullanarak Texas’ta Bitcoin madenciliği yapmak için Blockstream ile güçlerini birleştirdiğini bildirdi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Bitcoin'in Yeterince İleri Gitmediğini Söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu