JP Morgan Dijital Sınır Ötesi Ödemeleri Kabul Edecek - BTC MAGAZİN

JP Morgan Dijital Sınır Ötesi Ödemeleri Kabul Edecek

  • JP Morgan, “Blockchain projeleri” için özel bir birimin lansmanını duyurdu, onlardan para kazanmayı ve büyük dijital sınır ötesi ödemeleri yönetmeyi planlıyor.

CNBC tarafından bildirildiği üzere, bankacılık ağırlıklı JP Morgan, blockchain ve bankanın dijital para birimleriyle çalışması için yeni bir proje olan Onyx’i yaratıyor.

Karar, bu hafta JPMorgan’ın JPM coinin ticari olarak ilk kez büyük ölçekli bir teknoloji şirketi tarafından dünyanın her yerine ödeme göndermek için kullanılmasından kaynaklanıyordu.

Ancak bu teknoloji devinin adı açıklanmadı.

JP Morgan, Onyx Lansmanını Duyurdu

JP Morgan’ın toptan ödemeler şefi Takis Georgakopoulos’a göre, küresel bankacılık devi, bankanın blockchain ve JPM coin işleriyle ilgilenecek 100’den fazla çalışanı olan yeni bir birim başlatıyor.

Georgakopoulos, bankanın DLT ve dijital para birimlerinin ticari kullanımından kar elde etmeye yakın olduğunu belirterek; Onyx’i başlatma kararı aldı. Onyx, bankanın somut adımlarla gerçek işe geçmesine yardımcı olacaktır.

PayPal’dan Sonra DLT ve Kripto Üzerine Bahis

JP Morgan, PayPal’dan sonra dijital para birimlerinin günlük ödeme işlemlerine uygulanmasına yönelik adımlar atan ikinci küresel finans devidir.

Georgakopoulos’a göre, PayPal’ın aksine JP Morgan; özellikle büyük oyuncuların milyonlarca dolar tasarruf etmek için daha iyi bir ödeme çözümü kullanabilecekleri alanlarda, “toptan ödemelere” odaklanıyor.

JP Morgan’a gelince, bankacılık devi, yüzden fazla ülkede günde 6 milyon doların üzerinde fon hareket ettiriyor.

JP Morgan Chase ayrıca kağıt çekleri de devre dışı bırakmak istiyor ve elektronik sınır ötesi ödemelerle (milyonlarca ve hatta milyarlarca ABD doları tutarındaki havalelerle) ilgilenecek olan Onyx’in piyasaya sürülmesi, bu yönde atılmış bir başka adım.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu