Justin Bons’dan Merge Sonrası Ethereum İle İlgili Önemli Uyarı!

Cyber ​​Capital’in kurucusu ve CIO’su Justin Bons, Merge’den sonra Ethereum için en büyük tehdidi ortaya koydu. Bons, yatırımcıların, traderların ve geliştiricilerin Ethereum’un kavşağında durduğuna inanıyor. 

ABD hükümetinden potansiyel bir yaptırım da dahil olmak üzere Ethereum’u etkileyebilecek bir dizi dış faktörü ortaya koyuyor. ABD Hazinesi Yabancı Varlık Kontrol Ofisi kısa süre önce sanal para birimi karıştırıcısı Tornado Cash’i ele aldı. OFAC’ın Ethereum’a karşı da hareket edip edemeyeceği konusunda spekülasyonlar vardı.

Ancak Bons’a göre, Ethereum’a yönelik en büyük tehdit, sosyal kesinti ve belirsiz yönetişim şeklinde içeriden geliyor. Ethereum’un birden fazla forka ve bir felakete yönelebileceğine inanıyor.

Bons Tehlikeyi Anlatıyor

Justin Bons’a göre, Ethereum sosyal slashing tuzağına düşebilir. Toplumsal kırılmanın, savaşmayı amaçladığı benzer sansür sorunları yaratabileceğine inanıyor. Merge, Ethereum’un fikir birliği mekanizmasını Proof of Work’den Proof of Stake’e geçirecek. 

Proof-of-stake, işlemleri doğrulamak için doğrulayıcılara ve bunları blok zincirine bağlıdır. Ethereum doğrulayıcısı olmak için stake edilmesi gereken miktar 32 ETH’dir.

Justin, Ethereum’un PoS zincirinin sansüre dayanıklı olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, bahis konusu Ethereum’u forklamaya karar veren topluluk büyük bir sorun olabilir. Bons, Ethereum forkunun nükleer bir seçenek olması, sadece son çare olarak gerçekleştirilmesi gerektiğine inanıyor. Aksi takdirde pek çok masum insanın mülkiyet hakkı kısaltılabilir.

Ethereum Merge’de İlerleme

Ethereum 2.0 istemcisi Teku, her ana ağ kullanıcısının Merge’e hazırlanmasına olanak tanıyan önemli bir güncelleme yayınladı. Yakın tarihli bir rapor, Ethereum Merge’nin %96 tamamlandığını da ortaya koydu. 

Ethereum geliştiricileri, Merge için son tarihin 15 Eylül olduğunu da doğruladı. Ancak, Merge hızının kesin tarihi, hash oranına bağlı olacaktır. Ethereum’un en az 872.2 TH/s hash oranını koruması gerekiyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   445 Milyon Dolarlık ETH'nin Borsalara Girmesiyle ETH Fiyatı Düştü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu