Blockchain Mühendislerine Yönelik Talep %517 Arttı - BTC MAGAZİN

Blockchain Mühendislerine Yönelik Talep %517 Arttı

Ripple‘nin sosyal etki başkanı Ken Weber, dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerin, blokchain ve dijital varlık eğitim kursları sunmak için eğitim programlarını genişletmeleri gerektiğine inanıyor.

Blockchain işgücü talebi arzı aşıyor

Weber, 20 Ağustos’ta yayınlanan OpenAccessGovernment ile yapılan röportajda nitelikli blok zinciri işgücünün ve ilgili eğitim kaynaklarının eksikliğine değindi. Blok zinciri geliştirme becerisine sahip yazılım mühendislerine yönelik taleplerde geçmişten günümüze % 517 artış olduğunu belirten bir rapor sunan Weber “talep arzdan ağır basıyor ” dedi.

“Meselenin büyük bir kısmı, şirketlerin iki tip blok zinciri uzmanına ihtiyaç duymalarıdır. Öncelikle, teknolojileri derinlemesine anlayan ve değişiklikleri hemen uygulayabilen mühendislere ihtiyaçları var. İkincisi, teknik olmayan rolleri, blok zincirinin iş hedeflerine uygulanmasını içeren kararlar verebilecek kıdemli çalışanlarla doldurmaları gerekir. Ancak bunu yapabilmek için bu çalışanların teknoloji hakkında bilgiye ihtiyaçları var. Endüstrinin iyi belgelenmiş ancak büyümesi gereken bir beceri açığı var. ”

Ken Weber
Blockchain kursları daha spesifik olmalı

Weber, dünyanın en iyi 50 üniversitesinin %40’ında en az bir blok zincir veya kripto sınıfı oluşturulduğu halde, hukuk, mühendislik, matematik ve işletme yönetimi gibi farklı disiplinlere bağlı olduklarını belirtti. Weber, bu sorunu çözmek için, üniversitelerin sektördeki gerçek rollerle ilgili kurslar sunması gerektiğini belirtti.

Weber ayrıca, sektördeki şirketlerin, işgücünün oluşumuna yardımcı olmak için akademik meslektaşlarıyla iletişim kurmaları gerektiğini düşünüyor.

Bu haftanın başlarında, blockchain hızlandırıcısı MouseBelt, University of California kampüsünde bir blockchain eğitim girişimi başlattı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu