Michael Saylor, MicroStrategy’nin CEO’luğundan İstifa Etti, Bu Bitcoin İçin Olumlu Bir Gelişme Olabilir!

En büyük Bitcoin savunucularından biri olan Michael Saylor, iş zekası firması MicroStrategy’nin CEO’luğundan istifa etti. Duyuru, şirketin ikinci çeyrekte yaklaşık 1 milyar dolar zarar bildirdiği 2 Ağustos Salı günü geldi.

Bunlardan 917,8 milyon dolarlık kayıp, Bitcoin fiyatındaki düşüş nedeniyle gerçekleşti. 30 Haziran itibariyle MicroStrategy, 1.988 milyar dolar değerinde 129.699 Bitcoin tuttuklarını bildirdi. Şirket, 2020 yazından beri Bitcoin biriktiriyor.

Ancak Saylor şimdi MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı olarak görev yapacak. Artık özel odağının kripto para birimlerini biriktirmek olacağını söyledi. Salı günü yaptığı açıklamada Saylor şunları söyledi:

“Yönetim Kurulu Başkanı olarak, bitcoin satın alma stratejimize ve ilgili bitcoin savunuculuğu girişimlerine daha fazla odaklanabileceğim, Phong ise genel kurumsal operasyonları yönetmek için CEO olarak yetkilendirilecek.”

Bu yıl Bitcoin düşüşünün ardından MicroStrategy (NASDAQ: MSTR) stoğu ciddi baskı altına girdi. Kripto savunucuları Saylor’un Bitcoin bahsini desteklese de, bazı Wall Street analistleri bunu halka açık bir şirket için güçlü bir hareket olarak görmüyor.

En son Bloomberg raporuna göre, MicroStrategy ile ilgili kısa bahisler son zamanlarda birikiyor. MSTR hissesi, geçen ay Temmuz ayında BTC fiyatıyla birlikte kısmi bir toparlanma gördü. Ancak, bazı şüpheciler bunun hızla alevlenebileceğine inanıyor. Bloomberg raporuna göre,

“Finansal analiz firması S3 Partners’a göre MicroStrategy’nin mevcut hisselerinin rekor bir %51’i şu anda açıktan satıldı ve 1,35 milyar dolarlık bir nominal değer taşıyor. S3, tüm zamanların en yüksek değeri olan 4,73 milyon hisse senedinin yalnızca son 30 gün içinde 1,2 milyon hisse yükseldiğini söylüyor.

Ancak BTC fiyatı buradan toparlanmayı başarırsa, MSTR hisse senedi fiyatını da yükseltebilir. Yazım zamanı itibariyle, Bitcoin 447 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 23.371 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balinalar Yüklü Miktarda BTC Taşıdılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu