Celo (CELO) Nedir? Celo (CELO) Yorum ve Geleceği 2022

Celo (CELO) Nedir?

Celo (CELO), mobil kullanıcılara yönelik kripto para birimleri için küresel bir ödeme altyapısı görevi gören bir platformdur. Bu amaçla, Celo’nun (CELO) hedefi, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir telefon numarasına ve bu numaradan ödeme gönderebilme özelliğiyle finansal operasyonları küresel olarak herkes için erişilebilir kılmaktır.

Celo (CELO), akıllı telefon kullanıcıları arasında kripto kullanımını artırmaya odaklanan bir blok zinciri ekosistemidir. Uygulamalar aynı zamanda sosyal amaçlar için bir kitle fonlaması platformu, herkesin topluluğun ortak temel gelir planına katkıda bulunabileceği bir platform içerir.

Blok zinciri işlemlerinin merkezinde yer alan Celo (CELO) iki yerel tokene sahiptir: protokol değişikliklerini oylamak için bir yönetim varlığı olan CELO ve ABD dolarının değerini yansıtan bir stabilcoin olan Celo Dollar (cUSD). . Platformda iki yerel token var: Birincisi, işlem ücretleri, yönetim katılımı ve ilgili faaliyetler için kullanılan bir hisse kanıtı (PoS) token’ı olan CELO’dur. Gelecekte platform, şu anda kullanımda olan Celo Dollar (CUSD) dahil olmak üzere çeşitli stabilcoinleri depolamayı hedefliyor.

Celo (CELO), bir telefon numarasını ortak anahtar olarak kullanarak, bankacılık hizmetlerine, ürünlere, kripto para birimleriyle işlemlere erişimi olmayanlar da dahil olmak üzere dünya çapında milyarlarca akıllı telefon sahibini teşvik etmeyi umuyor. ağı, merkezi olmayan bir finans (DeFi) çerçevesinde akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) oluşturulmasını da sağlar. Ana ağı Nisan 2020’de kullanıma sunuldu.

Celo’nun (CELO) ana satış noktası, akıllı telefon kullanıcılarına odaklanmasıdır. Şirket, akıllı telefon sahiplerinin sayısının katlanarak arttığını, ancak kripto kullanıcılarının sayısının çok daha yavaş bir oranda arttığını tahmin ediyor. Kripto para birimleri, nüfusun büyük bir bölümünün bankacılık sektörüne erişiminin olmadığı ancak yine de bir akıllı telefonu olduğu alanlar için çok uygundur.

Celo (CELO), DApp’lerin ve akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını destekleyerek DeFi’nin avantajlarından yararlanmanın yanı sıra, bu akıllı telefonlar ile kripto para birimi teknolojisi arasındaki boşluğu kapatmayı da hedefliyor. Celo’nun mobil için optimize edilmiş blok zinciri , işlem ücretlerini otomatik olarak hesaplar ve ayrıca kullanıcıların herhangi bir para birimindeki işlemleri destekleyen “gaz” ücretlerini ödemelerine olanak tanır.

Celo’nun (CELO) önemli bir özelliği, cUSD gibi sabit para madenciliği yapabilme yeteneğidir, bu da bu varlıkların sürekli oynaklığını kolaylaştırırken para işlemlerinin verimliliğini ve şeffaflığını sağlar. elektronik. Celo (CELO), programatik rezerv, CELO aşırı teminatlı rezervler ve Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) gibi diğer kripto para birimleri olarak adlandırdıkları şeyi kullanarak her cUSD’nin değerinin bir ABD dolarına eşit olduğunu otomatik olarak garanti eder. Bu, cUSD’nin eşdeğer CELO değeri için satılabileceği ve bunun tersi anlamına gelir. Celo, gelecekte CELO sahiplerinin Euro veya Yen gibi diğer ulusal para birimlerinin değerini yansıtan sabit paraların oluşturulmasını önermesine ve oy kullanmasına izin vermeyi planlıyor.

Celo’nun kalbinde, dağıtılmış bilgisayar ağlarının senkronize halde tutulmasına yardımcı olan Bizans Hata Toleransı (BFT) adı verilen bir hisse kanıtı yönetim mekanizması vardır. Blok zincirini güçlendirmeyi onaylayan ve değişikliklere oy veren düğümler için, öncelikle en az 10.000 CELO token’ını stake etmeleri gerekir; bu, CELO’ya sahip herkesin ağı çalıştırıp çalıştırabileceği anlamına gelir. Şu anda, herhangi bir zamanda tam düğümler tarafından yalnızca 100 taahhüt düğümü oylanıyor ve ardından her düğüm, işlemleri yürütmek için bir blok ödülü ile ödüllendiriliyor. Tam düğümler, ödüllerini ince istemciler tarafından ödenen ücretlerden alır.

Celo’nun önemli bir özelliği, kripto para işlemlerinin verimliliğini ve şeffaflığını sağlarken bu varlıkların oynaklığını azaltan cUSD gibi istikrarlı para birimlerini işleme yeteneğidir. Celo, programatik rezerv, CELO aşırı güvenli rezerv ve Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) gibi diğer kripto para birimleri olarak adlandırdıkları şeyi kullanarak her cUSD’nin değerinin bir ABD dolarına eşit olduğunu otomatik olarak garanti eder. Bu, cUSD’nin eşdeğer CELO değeri için satılabileceği ve bunun tersi anlamına gelir. Gelecekte Celo, CELO sahiplerinin Euro veya Yen gibi diğer ulusal para birimlerinin değerini yansıtan sabit paraların oluşturulması için aday göstermelerine ve oy vermelerine izin vermeyi planlıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Katili Nedir? En İyi Ethereum Katili Projeler

CELO kripto para birimi, Celo platformunun bakımı ve işletiminde önemli bir rol oynar ve göndermek, almak, tutmak ve stake etmek için kullanılabilir. Kullanıcılar, CELO token’larına sahip olarak ve stake ederek, her bir oylamada, yatırdıkları CELO kripto para birimi miktarıyla orantılı olarak ağ yükseltmelerinde oy kullanma olanağına sahip olurlar ve katılımcılar bunun için hisse net bonuslarını kazanırlar. Diğer birçok kripto para birimi gibi, CELO token’larının arzı sınırlıdır, yani yazılımın kurallarına göre yalnızca bir milyar CELO olacaktır.

Celo Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Marek Olszewski
  • Kuruluş Yılı: 2017
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 456,611,349
  • Piyasa Değeri: ₺ 8,380,243,798
  • En Düşük Fiyat: ₺ 13.33
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 191.26
  • Proje Amacı: Telefon numaralarını açık anahtar olarak kullanan Celo, bankacılık erişimi olmayanlar da dahil olmak üzere dünya çapında milyarlarca akıllı telefon sahibini kripto para birimi aracılığıyla tanımlamayı hedefliyor.

Celo Geleceği

Celo Coin’in geleceği ile ilgili tahminlerde bulunan isimsiz uzmanlar ve analistler, 2022’de değer artışı görülebileceği konusunda hemfikirler. Firmaların özellikle kripto para ticareti için ihtiyaç duyduğu bu kalitenin kendilerine olan ilgiyi artırabileceğine inanıyorlar.

Uzmanlar, Celo Coin projesinin aynı zamanda akıllı telefon kullanıcıları arasında kripto para işlemlerini geliştirmeye odaklanan bir proje olduğunu açıkladı. Analistler, Celo Coin projesine yatırımın bir parçası olarak alınan açık anahtar aracılığıyla hızlı bir değişim yapma yeteneği kazandırmak için çalıştıklarını söylüyor. Analistler, projenin geliştirilmesi izin verirse Celo Coin’in güç kazanabileceğini savundu.

Kullanıcılar, ağın akıllı telefonlar gibi popüler teknolojiler aracılığıyla daha fazla kullanıcıya ulaşma yeteneği nedeniyle CELO’yu çekici bulabilirler. Yatırımcılar da mobil ödeme altyapısının geleceğine inanıyorlarsa CELO’yu satın alıp portföylerine eklemek isteyebilirler.

Celo Yorum

Celo Coin, birçok analistin gelecek vaat eden kripto projeleri arasında gördüğü bir seçimdir. Proje, özellikle akıllı telefonlarda, uzmanlar tarafından yakından izlenen benzersiz güvenlik token’ı onayı ile işlemleri etkinleştirmeyi amaçlıyor.

Bu coin hakkında yapılan yorumlarda, mobil modelde alım satımın yanı sıra staking’in de kullanılabileceği söylendi. Yatırımcılar, Celo Coin’in pos konsensüsünü benimsediğini ve merkezi olmayan finansal işlemleri stake etmek için kullanılabileceğini açıkladı. Staking kapsamında Celo Coin ile pasif gelir elde edebileceklerini iddia ediyorlar.

Celo platformunun özellikle akıllı telefonları hedeflemesi, kullanıcılar tarafından bir artı olarak görülüyor. Çünkü benimsenmesi ve kullanım kolaylığı açısından olumlu bir özellik olarak görülüyor.

Celo Nereden ve Nasıl Alınır?

Celo’yu güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu