Mike Novogratz: Bitcoin Bir İnanç Sistemidir - BTC MAGAZİN

Mike Novogratz: Bitcoin Bir İnanç Sistemidir

Galaxy Digital CEO’su ve ünlü Bitcoin destekçisi Mike Novogratz, milyarder Ray Dalio’nun ve dünyanın en zengin adamı Elon Musk’ın son zamanlarda Bitcoin’i desteklediklerini ve yaklaşık 24 saat arayla ikisinin de bunu duyurduklarını takipçilerine hatırlatan bir tweet attı.

https://twitter.com/novogratz/status/1355107596072611841?s=20

Bu gelişmeler, Novogratz’ı Bitcoin’in bir değer deposu olduğuna daha da ikna etti. Mike Novogratz, Tesla veya SpaceX’in yakında varlıklarına BTC’yi ekleyebileceğine bile inanıyor.

Galaxy Digital CEO’su, geçen yıl Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu sırasında lider kripto para birimini araştırdıktan sonra “Bitcoin’e büyük hayranlık duyduğunu” tweetleyen Ray Dalio’dan bahsetti.

Daha sonra bugün erken saatlerde, Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter biyografisindeki tek kelimeyi “Bitcoin” olarak seçti. Ardından attığı bir tweette Musk ”Geçmişe bakıldığında kaçınılmazdı.” diyerek desteğini ifade etti.

Bu gelişmelerin üzerine, CoinMarketCap‘e göre BTC, hızla 32.000 $ ‘dan 37.000 $’ a yükseldi.

Bundan sonra, Bitcoin ve Ethereum‘da erken bir yatırımcı olan Mike Novogratz, Bitcoin’in bir değer deposu olduğu görüşünü bir kez daha paylaştı. “Tüm değer depoları inanç sistemleridir” diye ekledi, sanki etkili bir isimden gelen bir kelimenin Bitcoin’i bir saatten daha kısa bir sürede neredeyse yüzde 20 artırmayı başardığını açıklar gibi.

Twitter biyografisindeki tek kelime olarak “Bitcoin” i de ekleyen iş ve kripto dünyasında öne çıkan bir diğer isim ise Twitter CEO’su Jack Dorsey.

Tesla ve / veya SpaceX şimdi bilançolarına Bitcoin ekleyecek mi?

Elon Musk’ın tweet’i, Bitcoin ve diğer kripto paraları daha ileriye götürebileceğine dair bir yorum ve tartışma fırtınası getirdi.
Musk’ın tweet’i, yönettiği şirketler Tesla ve SpaceX’in yakın gelecekte, Bitcoin’i bilançolarına rezerv para birimi olarak ekleyebileceklerine dair sayısız varsayımı gündeme getirdi.

Özellikle Morgan Greek Digital’in iki ortağı Anthony Pompliano ve Jason Williams bu görüşü Twitter hesaplarında paylaştı .

Girişimci ve kripto podcaster Anthony Pompliano, Musk tarafından yönetilen şirketlerin bilançosuna Bitcoin eklemenin artık sadece bir zaman meselesi olduğunu düşünüyor.

“Tesla ve SpaceX’in bilançolarına Bitcoin eklemesi artık kaçınılmaz.”


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu