İngiltere’de Kripto Yatırımcılarının % 40’ından Fazlası Kadınlardan Oluşuyor

  • Kripto para borsası Gemini tarafından yürütülen bir anket, Birleşik Krallık’ta giderek artan sayıda kadının kripto para birimi yatırımı yaptığını gösteriyor.
  • Anket verileri, kripto para birimi yatırımının daha çeşitli hale geldiğini gösteriyor.

Cuma günü yayınlanan yeni bir Gemini raporuna göre, mevcut veya önceden kripto para yatırımcısı olup ankete katılan kişilerin % 41,6’sı kadınlardan oluşuyor. Yatırım yapmayı planlayan kişilerin de % 40’ı kadın.
Borsa, yeni rakamların Birleşik Krallık’taki kripto yatırımcılarının yaklaşık % 22’sinin kadınlardan oluştuğunu öne süren önceki verilerde “önemli bir değişimi” gerçekleştirdiğini söyledi.

Genel olarak, halihazırda veya önceden yatırımcı olduklarını söyleyen ankete katılanların oranı, Birleşik Krallık’taki bir düzenleyici olan Financial Conduct Authority tarafından yürütülen 2019 araştırmasına göre % 152 arttı. Rapora göre, erkekler kadınlardan daha kabarık kripto bakiyelerine sahip olsa da, daha düşük bakiyelerde kripto bulunduran çoğunluk kadınlardan oluşuyor.

Gemini Birleşik Krallık müdürü Blair Halliday, “Bu yeni veriler, kripto ile etkileşime giren, giderek artan çeşitlilik gösteren bir tabanı ve piyasanın daha uzun vadede nasıl gelişebileceğini gösteriyor” dedi.

İngiltere'de Kripto Yatırımcılarının % 40'ından Fazlası Kadınlardan Oluşuyor 2
Gemini’nin 2021 Birleşik Krallık Kripto Raporu’ndaki cinsiyet eğilimleri

2020’nin 4. çeyreğinin başlarında gerçekleştirilen Gemini’nin araştırmasına 2.000 Birleşik Krallık vatandaşı katıldı.

Diğer çalışmaların sonuçlarını ele almak gerekirse. Birleşik Krallık’ta kripto para yatırımcılarının % 27,5’ini 18-24 yaş arası oluştururken, 25-34 yaş grubundakiler % 33,1’ini, 35-44 yaşları arasındakiler yaklaşık % 24’ünü oluşturuyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Elon Musk, Cardano (ADA) Kurucusunun “Alternatif Twitter” Teklifini Kabul Edecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu