Nervos Network (CKB) Nedir? Nervos Network (CKB) Geleceği ve Yorum 2022

Nervos Network (CKB) Nedir?

Nervos Network (CKB), kendisini açık kaynaklı bir blockchain ağı ve protokol sistemi olarak tanımlıyor. Nervos ağında kullanılan kripto para birimine CKB parası denir. Ekibe göre bu Nervos ağı, tüm kripto para birimlerinin güvenli, kesintisiz ve verimli bir şekilde depolanmasını sağlıyor. Ayrıca, platform akıllı sözleşmelere de olanak tanır. Ayrıca ağ, ikinci düzey bir ölçeklenebilirlik çözümü sunar. Nervos platformu, kripto-ekonomik tasarımı ve CKB kripto para birimi ile büyük bir değer elde etmeyi hedefliyor.

Nervos Network (CKB), global uygulamalar için geliştirilmiş bir blockchain platformu olarak da tanımlanabilir. Nervos ekibi, geliştirdiği platformu İnternet gibi halka açık bir ağ haline getirmeyi hedefliyor. Birlikte çalışabilirlik fikrinin ötesinde küresel uygulamalar için bir platform geliştirmek… Bu iddia, Nervos ekibinin dayandığı hedeflerden biri olabilir.

Daha önce İnternet için geliştirilen bazı uygulamalar, kullanıcı tarafından ele alınmadan önce zorlu süreçlerden geçmek zorundadır. Günümüzün merkezi olmayan dünyasında, tartışmasız bu süreçler daha kötü fırsatlar sunuyor. Burada, Nervos Network ekibi, bir dizi entegre çözüm sunarak bu sorunu ortadan kaldırmayı önermektedir. Bu çözümler, geliştiricilerin evrensel uygulamalar oluşturmasını çok daha kolay hale getirecek.

Nervos Network (CKB) projesi 2018 yılında faaliyete geçti. Blockchain ağ ölçeklenebilirliği sorununu çözmek için faaliyetlerine hız veren Nervos, yenilikçi ürünlerle pazara girdi. Ölçeklenebilirlik sorunları, özellikle ağlarında akıllı sözleşmelere olanak tanıyan projeler için bir engel haline geliyor. Nervos Network, bu sorunun üstesinden gelmek için bir blockchain ağı tasarladı. Nervos Network ana ağı 2019’da başlatıldı. Bu ağa, farklı tasarımlarla genel blok zinciri denir. Bu blok zincirinde iki seviye vardır.

Bu katmanlardan biri temel işlemleri gerçekleştirirken, diğeri ölçeklenebilirliğin üstesinden gelmek için yüksek kapasiteli işlemler sağlar. Nervos ekibi, bir dizi protokol oluşturarak ağlarını ölçeklendirme sorununu geçmişte bırakmayı amaçladı. Bu nedenle uygulamalar desteklenerek onlara yüksek performans sağlanacağı söylenmektedir. Çin merkezli bir organizasyon olarak bilinen Nervos Vakfı, projenin geliştirilmesinden ve yönetiminden sorumlu.

Nervos Network (CKB) kripto para projesinin temel amacı, optimize edilmiş Nakamato konsensüsü sayesinde işlemleri maksimum güvenlikle yürütmek için ASIC destekli çeşitli çalışma kanıtları sağlamak. Öte yandan proje, ağ protokolleri üzerinden Nesnelerin İnterneti’nin en hızlı çözümünü sunmayı ve aynı noktadan tüm Blockchain’e erişim sağlamayı hedefliyor. Genellikle 2. katman çözümünü tercih eden bu proje, yatırımcıların gecikme yaşamamasını ve yüksek işlem hacimlerinde esnekliğe sahip olmasını sağlar. Proje, merkezi olmayan ve sürdürülebilir Nervos ağından tüm borsalara erişime izin vermeyi amaçlıyor.

Bu platform sayesinde blockchain ağındaki herhangi bir varlığa erişmek artık çok kolay. Ayrıca kullanıcılar, Nervos ağında merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler) çalıştırabilir. Ekibin amacı, tüm uygulamaları küresel hale getirmektir. Öte yandan Nervos ağ geliştiricileri için de kolay kodlama imkanları olduğu söyleniyor.

Son ve belki de en önemli hizmet ölçeklenebilirlikle ilgilidir. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar hızlı ve güçlü işlemler yapabilirler. Nervos Network (CKB) platformu, kullanıcılara birinci ve ikinci katman işlemleri (Katman 1 ve Katman 2) sunar. Ayrıca, CKB token’larının ağ iş kanıtı konsensüs algoritmalarından yararlandığını da belirtmeliyiz.

Nervos CKB, Nervos ağının çekirdek katmanıdır ve halka açık izinsiz bir blok zinciridir. Blok zinciri dünyasında, “ortak bilgi” terimi, küresel fikir birliği ile onaylanan blok zinciri durumlarını ifade eder. Nervos ağında bir değer deposu olarak, CKB katmanı, her hücrenin blok zincirinde yürütülebilir, akıllı bir sözleşme veya başka bir içerik parçası depolayabileceği genel bir döşeme modeline sahiptir. Her kutucuk içeriği güncellemesi, hücreler oluşturularak veya yok edilerek, tüm ağı esnek/ölçeklenebilir hale getirerek yapılır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   GridCoin (GRC) Nedir? GridCoin (GRC) Geleceği ve Yorum 2022

Depolama alanı satın almak için Nervos CKB’nin çekirdek katmanındaki hücreleri kullanmanın yanı sıra, CKB token’ı tüm ekosisteme esneklik de getiriyor. CKB token’larının hücrelerle takas edilmesi (ve tersi) gerçeği, devlet depolama ücretlerinin hem bölge hem de kullanım hakları için geçerli olduğu bir ekonomik model yaratır.

Nervos Network (CKB) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Kevin Wang
  • Kuruluş Yılı: 2018
  • Blok ZinciriBlockchain
  • Toplam Arzı: 36,680,680,992
  • Dolaşımdaki Arzı: 33.340.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 2,052,410,527,51
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0,048
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 0,61
  • Proje Amacı: Nervos Network (CKB) kripto para projesinin temel amacı, optimize edilmiş Nakamato konsensüsü sayesinde işlemleri maksimum güvenlikle yürütmek için ASIC destekli çeşitli çalışma kanıtları sağlamak.

Nervos Network (CKB) Geleceği

CKB token, piyasaya ilk olarak bir token olarak çıkan ancak daha sonra kendi ağına taşınan ve bir token haline gelen bir kripto para birimidir. Token şirketi CKB’nin baş mimarı Jan Xie, token’ın geleceği için daha fazla araç, uygulama ve daha fazla kullanıcı yaratmayı hedeflediklerini söyledi. En iyi kripto borsalarından biri olan Binance’in Nervos ağında, yani CKB coin’de listelendiğimi açıklamasının ardından bu kripto paraya olan ilgi arttı.

2019’un sonunda geliştirici ekip tarafından halka açılmaya başlayan kripto paramız, başlangıçta istikrarlı bir tabloya sahipken, 2021’in başından itibaren diğer kripto para birimlerinin etkisiyle hızlı bir yükseliş trendine girdi. Hala bu trendde olan CKB Coin, periyodik düşüşler yaşıyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Nervos Network (CKB) Yorum

Nervos Ağı, blok zinciri ve kripto para birimi alanına esneklik, birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik getiriyor. Mevcut platformlarla rekabet etmeye çalışan blok zinciri ile ilgili çoğu projenin aksine, Nervos, blok zincirinin gelişimine değerli bir katkı sağlamak için her bir ağın en iyi özelliklerini birleştirerek farklı bir yaklaşım benimser. Nervos, “ortak bilgi tabanı” yaklaşımını kullanarak, sürekli büyümeyi kolaylaştırmak için her kullanıcının, madencinin ve düğüm operatörünün katılımını teşvik edebilir.

Ek olarak, Nervos Ağının bir DAO’ya dönüşmesiyle, kullanıcılar ve geliştiriciler, ağ protokollerini tanımlama ve gelişen kripto ekonomisi için dijital kimlikler oluşturma konusunda tam özerkliğe sahip olacaklar. Gelecekte, Nervos ağının kullanımının tek sınırı hayal gücü olacaktır.

Mevcut piyasa koşullarında CKB coin’in yatırımcılar tarafından kovalandığı görülüyor. Bazı yatırımcılar CKB token’ın değer kazanmaya hazır olduğuna inanırken, diğerleri hala yükselmek için zaman olduğuna inanıyor. Ancak yapılan açıklamalara göre CKB coin, arkasındaki arka plan nedeniyle güçlü olarak değerlendiriliyor.

Nervos Network (CKB) Nereden ve Nasıl Alınır?

Nervos Network (CKB)’ü güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu