NFT Basmak İçin En İyi Platformlar

Kendinize ait bir NFT basmak yani mint etmek istiyorsunuz ama nereden nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? İşlerinizi kolaylaştırmak için dizayn edilmiş birçok site var. Dünyanın en büyük trendlerinden biri olan NFT dünyasına katılmak için ilk adımı bu siteleri inceleyerek atabilirsiniz. NFT mint ederek onu pazar yerlerinde satışa sunabileceğiniz bir dijital varlık haline getirebilirsiniz. Nasıl NFT yapabilirim, NFT mint etmek için en iyi siteler aşağıda sıralanmıştır.

OpenSea

NFT Basmak İçin En İyi Platformlar 2
OpenSea

OpenSea, bilindiği üzere NFT’ler ile iligli her şeyi platformunda birleştirmeyi başarmış, güvenilir bir platformdur. Bu platformda dijital varlık ticareti yapabilir, koleksiyon oluşturabilir ve NFT mint edebilirsiniz. OpenSea kurulduğu günden bu yana en yüksek hacimli NFT pazar yeridir. Ethereum, Polygon ve Solana ağlarını destekleyen platform, NFT satmak için seçilebilecek en iyi yerlerden biridir.

OpenSea’de NFT basmak için sadece gas ücreti ödemek gereklidir. NFT basmak için ekstra bir ücret ödemek gerekmese de OpenSea, NFT’nizi sattığınızda sizden %2,5’luk komisyon alacaktır.

Nifty Gateway

NFT Basmak İçin En İyi Platformlar 3
Nifty Gateway

Nifty Gateway, çok çeşitli ve geniş yelpazede koleksiyon ve dijital sanat eserlerine ev sahipliği yapan bir NFT pazarıdır. Bu platformda NFT ticareti yapmanın yanı sıra kendi NFT’lerinizi mint edebilirsiniz. Platformda NFT basmak tamamen ücretsizdir. Nifty Gateway, platformda basılan NFT’lerdeki gas ücretlerini kullanıcı adına karşılamayı taahhüt etmektedir. Eğer hiç ücret ödemeden NFT basmak istiyorsanız bu platformu seçebilirsiniz. Platformdaki diğer işlemler ücrete tabidir.

Enjin JumpNet

NFT Basmak İçin En İyi Platformlar 4
Enjin JumpNet

Enjin, NFT endüstrisi içinde en çok bilinen projelerden biridir. Enjin kullanarak NFT mint etmek için cüzdanınızda az miktarda ENJ tutmanız gerekir. JumpNet, minimum tutarda NFT mint ücreti almaktadır. JumpNet, Ethereum ağının özel bir versiyonudur ve ENJ tokenlarınızı Ethereum ağı ile JumpNet ağı arasında kolayca taşıyabilirsiniz.

Enjin ve JumpNet, oyun NFT’lerine yoğunlaşmış durumdadır. Enjin’de mint edilebilecek NFT standardı ERC-1155’tir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   TomoChain (TOMO) Nedir? TomoChain (TOMO) Geleceği ve Yorum 2022

BNB Smart Chain

NFT Basmak İçin En İyi Platformlar 5
BNB Smart Chain

BNB Smart Chain, kripto dünyasındaki her alanda hizmet sağlayan çok geniş bir ekosistemdir. Bu blok zinciri birçok koleksiyon ve P2E oyunu tarafından tercih edilerek kullanılmaktadır. BNB’de NFT basmak için direkt olarak Binance’in NFT pazarını kullanabilir veya AirNFT ve Bakeryswap gibi merkeziyetsiz platformları kullanabilirsiniz. Bu ağda NFT basmak düşük ücretlere mâlolacaktır. NFT pazar yerleri de genellikle %1 ile %2,5 arasında işlem ücretleri alırlar. NFT’leri satış için listelemek ise ücretsizdir.

Rarible

NFT Basmak İçin En İyi Platformlar 6
Rarible

Rarible, lazy minting isimli konsept aracılığıyla NFT basmayı sağlayan bir platformdur. NFT mint etmeyi ücretsiz hale getiren bu teknoloji, biri o NFT’yi satın alana kadar NFT’yi resmi olarak basmaz. NFT normalde varolmadığı halde satış için listelenir ve biri satın almak istediğinde sizin daha önceden belirlediğiniz fiyat ve şartlarla satılır. O sırada NFT mint edilir ve Rarible tarafından işlem ücreti alınır. İşlem ücreti dışında herhangi bir maliyet yoktur.

NFT mint etmek çoğu platformda kullanışlı, basit ve uygun fiyatlıdır. Ethereum ağı, NFT sektörüne yeni girenler için hala yüksek maliyetler barındırdığı için ilk mint işlemlerinizi başka ağlarda denemenizi tavsiye ederiz. The Merge, Ethereum’un ana ağında işleme başladığında ve madencilik algoritması PoW’dan PoS’a geçtiğinde işlem ücretlerinin kat kat düşmesi beklenmektedir. O zaman Ethereum kullanmak daha avantajlı olabilir. NFT sektörü yeni başlayanlar için dolandırıcılığa oldukça gebe olduğu için tüm işlemlerde yeterince araştırma yaptığınızdan emin olun.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu