Ripple, Japonya ve Tayland Arasındaki Havaleleri Güçlendirecek

Kripto şirketi Ripple, Japonya-Tayland para transferlerini kolaylaştırmak için SBI Remit ile yeni bir ortak proje başlattığını duyurdu. Proje kapsamında, Japonya’nın en büyük ödeme sağlayıcısı olan SBI Remit, Japonya’da yaşayan kişilerin RippleNet teknolojisini kullanarak anında para göndermesine izin verecek. Siam Commercial Bank, bu girişimde Tayland tarafını temsil edecek.

APAC bölgesi, ilerici kripto düzenlemesi ve SBI Remit gibi şirketlerden gelen yeniliklere yanıt olarak önemli ölçüde büyüyor. Anında havale hizmetlerini etkinleştirmek için Japonya’nın en büyük para transferi sağlayıcısıyla nasıl iş ortaklığı yaptığımızı öğrenin.

Ripple

16 Ağustos 2022 Ripple’ın basın açıklamasına göre, uygulama sayesinde Japonya’daki 47.000’den fazla Taylandlı, ATM’leri kullanarak Tayland’a ücretsiz olarak yen gönderebilecek ve bir saniye içinde orada Tayland bahtından para çekebilecekler. Karşılaştırıldığında, böyle bir işlem daha önce özel bir acentenin katılımını gerektiriyordu ve çoğunlukla sadece nakit olarak yapıldı.

Asya ülkeleri ve şirketleri, Ripple’dan tam olarak yararlanırken ve XRP’yi operasyonlarına dahil ederken, ABD’de şirket, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan ciddi düzenleyici baskı altına girdi. Yine de görünen o ki , bu “savaşın” kurallarını fark eden Ripple, tüm çabalarını ve dikkatini asıl işine yoğunlaştırmak için buna yüz milyon dolar ayırmaya ve her şeyi avukatların eline bırakmaya karar verdi.

Ripple’ın son çalışması, 2025 yılına kadar dünya çapındaki finansal kurumların %76’sının blok zinciri ve kripto para birimleri kullanacağını ve şirketin açıkça bu pastadan daha büyük bir parça istediğini söylüyor. Bu konumdan, Ripple’ın teknolojinin tarihteki en hızlı büyüyen bölgelerden biri olmasına yardımcı olduğu Asya’ya genişlemesi en mantıklısı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Son 24 Saatte Birden Fazla Büyük XRP Transferi Gerçekleşti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu