Pangolin (PNG) Nedir? Pangolin (PNG) Geleceği ve Yorum 2022

Pangolin (PNG) Nedir?

Pangolin, Pangolin değişiminin yerel yönetim token’ıdır. Topluluk tarafından işletilen bir DEX olan Pangolin, PNG sahipleri tarafından yönetilmektedir. PNG sahipleri, açık artırma ve oylama gibi avantajlardan yararlanır. Ayrıca token, madenciler ve sahipleri için bir ödül görevi görür. Mevduat sahipleri işlem ücretlerinden tasarruf ederler ve PNG aracılığıyla ödeme alırlar. Ancak PNG, likidite sağlayıcılarına işlem ücretlerinin %0,30’unu iade eder. PNG sahipleri, likidite madenciliği yoluyla pasif gelir elde edebilir. Ayrıca PNG, bir bahis özelliği içerir. Kullanıcılar, token’larını stake ederek Wrapped AVAX (WAVAX) kazanabilirler.

Pangolin Coin (PNG), kripto pazarındaki merkezi olmayan paralardan biri olarak öne çıkıyor. PNG platformunun yerel kripto para birimi olan PNG, Avalanche değişimini kullanır. Ancak Pangolin Coin (PNG), Avalanche’da Ethereum ve diğer kripto para birimleri ile takas edilebilir. PNG de bu alışverişi sağlamak için Uniswap otomasyon modelinden enerji çekiyor.

DeFi yani merkezi olmayan para birimi kripto dünyasına her geçen gün eklenmeye devam ediyor. Pangolin coin (PNG) de bu kalitedeki kripto paralar arasında yerini aldı. Şubat 2021’de piyasaya sürülen Pangolin coin (PNG), yatırımcılar arasında oldukça popüler ve bu nedenle yatırımcıları gülümsetmeyi başardı.

PNG, Avalanche ağında çalışan merkezi olmayan bir borsadır. Kullanıcılar, PNG’de işlem yapmak ve DeFi ekosistemine katılmak için Pangolin’in yönetim token’ı PNG’yi kullanabilir. PNG, Avalanche Network’teki ilk ve en büyük merkezi olmayan borsadır.

Kullanıcılar, Avalanche C-Chain kullanarak kripto varlıklarını Pangolin’e gönderebilir. Yatırılan kripto varlıkları, kripto cüzdanı aracılığıyla PNG platformuna eşlenir. Daha sonra platformun “SWAP” özelliği kullanılarak PNG’de satın alma yapılabilir. PNG kullanılarak yapılan alışverişlerde sistem, likidite havuzundaki gerekli tokenler ile kullanıcıyı otomatik olarak bağlar. Yönetici gerektirmeyen tam otomatik ve merkezi olmayan bir sistem olan PNG, demokratik yapısıyla da öne çıkıyor.

Pangolin, PNG Token ile kullanıcılar tarafından yönetilmektedir. PNG, Pangolin için idari kararlar almada ve bu kararlarda son sözün kullanıcılara ait olmasını sağlamada önemli bir role sahiptir. Kullanıcı, sahip olduğu PNG’ler ile PNG platformunun kaderini belirleyecek kararlarda söz sahibi olabiliyor.

PNG, Avalanche ağını kullanıyor. Avalanche C-Chain ve Avalanche C-Chain USDT’yi destekleyen ICRYPEX, PNG kullanıcılarına verdiği destekle Türkiye’de yeni bir platform oluşturdu ve C- Chain’i destekleyen tek borsa oldu.

PNG, sadece demokratik yapısıyla değil, kullanıcılarına sunduğu PNG Stake ve Likidite Madenciliği gibi çeşitli özellikleriyle de dikkat çekiyor. ICRYPEX kullanıcıları, dilerlerse C-Chain kullanarak C-Chain özellikli kripto cüzdanlarına PNG ekleyebilir ve bu PNG’leri diledikleri gibi kullanabilirler.

PNG, merkezi olmayan bir borsadır. Bu, kullanıcıların karşılaştığı çok önemli bir DeFi platformudur. Avalanche’ta DeFi konseptinin ilk ve en önemli muadili olarak öne çıkıyor.

Pangolin ve PNG token’ları da Türk yatırımcılar tarafından geniş çapta kabul gördü. Türk kullanıcılar, C-Chain’i destekleyen tek Türk kripto platformu olan ICRYPEX Cryptocurrency Exchange üzerinden PNG platformunda istedikleri işlemi gerçekleştirebilecekler.

Kullanıcılar, ICRYPEX cüzdanlarına AVAX ve PNG gönderebilir veya dilerlerse bu kripto paraları doğrudan ICRYPEX üzerinden satın alabilirler. Satın aldıktan sonra Avalanche C-Chain kullanarak para çekmeleri, kripto cüzdanlarına Avalanche ve PNG eklemeleri gerekiyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Evmos (EVMOS) Nedir? Evmos (EVMOS) Geleceği ve Yorum 2022

Ardından, bu cüzdan ile PNG platformuna giriş yaparak, platformun sunduğu birçok avantajdan hızlıca yararlanmaya başlayabilirsiniz. PNG’nin birçok farklı işlevi vardır. PNG ve ICRYPEX entegrasyonunu kullanarak hepsine bağlanabilir ve tamamen Türkiye’ye yönelik platformlarla gelişmiş merkezi olmayan finansal işlemlere ilk adımınızı atabilir ve Türk kullanıcıları destekleyebilirsiniz.

Pangolin (PNG) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Justin Trollip
  • Yayınlanma Yılı: 2021
  • Blok ZinciriAvalanche
  • Toplam Arzı: 230,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 121,493,642
  • Piyasa Değeri: ₺ 120,150,544
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.537
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 90.37
  • Proje Amacı: PNG, müşterilerin CEX ile karşılaştırılabilir düşük işlem maliyetleri ödeyerek yüksek hızda ticaret yapmalarına olanak tanır. PNG’yi bu sektördeki rakiplerinden ayıran bir diğer özellik, projenin tüm PNG’leri topluluğa Airdrop veya Madencilik yoluyla kararlaştırdığı Fair Launch’tır.

Pangolin (PNG) Geleceği

DeFi yani merkezi olmayan para birimi kripto dünyasına her geçen gün eklenmeye devam ediyor. PNG coin (PNG) de bu kalitedeki kripto paralar arasında yerini aldı. Şubat 2021’de piyasaya sürülen PNG coin (PNG), yatırımcılar arasında oldukça popüler ve bu nedenle yatırımcıları gülümsetmeyi başardı. Avalanche’da kurulan ve piyasaya sürülen Pangolin (PNG) token’ı diğer token’lardan ayırt etmeye yardımcı olan çeşitli özellikler de vardır.

Bu çerçevede PNG, saniyeler içinde işleme yeteneğine sahiptir. Diğer bir avantajı ise yüksek maliyetler içermemesidir. Bu sayede PNG, ucuz ve hızlı işlemlerin de önünü açmış oldu. Son olarak, PNG parasında (PNG) tokenlerin adil ve açık bir şekilde dağıtıldığına dikkat edilmelidir. Sonuç olarak, PNG, yüzde 100 topluluk tabanlı bir token dağıtım yöntemini benimsemiştir.

Pangolin (PNG) Yorum

Pangolin Coin (PNG) 2021’de piyasaya girdikten sonra hızlı bir yükseliş ivmesi kazandı. PNG’nin yakaladığı bu dinamik, yatırımcılarını memnun etti. PNG madeni parasının merkezi kripto para borsalarında listelenmeye başlaması bu bağlamda en umut verici gelişme olarak kabul edilebilir.

Bulunduğu kripto para borsalarının sayısını artıran PNG, daha geniş bir yatırımcı ağına ulaşma imkanına sahiptir. Merkezi kripto para borsalarında PNG listelenmesi, yatırımcı güvenini yeni bir seviyeye taşıdı. Bu, token’ın geleceği için olumlu bir veri olarak görülebilir. PNG cephesindeki bu gelişmelerin özellikle uzun vadede fiyatına olumlu etki yapacağı görüşü uzmanlar ve yorumcular tarafından fark ediliyor.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Pangolin (PNG) Nereden ve Nasıl Alınır?

Pangolin (PNG)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu