PayPal Yetkilisi Stabilcoin’leri İçin Neden Ethereum’u Seçtiklerini Açıkladı

PayPal’ın Blockchain, Kripto ve Dijital Paralar Üst Yöneticisi Jose Fernandez da Ponte, Ethereum’un (ETH) platformlarının stablecoin’i için neden bu kadar uygun olduğunu açıkladı: Zaten aktif bir geliştirici topluluğu bulunuyordu.

PayPal’ın PYUSD Stablecoin’i

PayPal, piyasaya kendi Ethereum tabanlı stablecoin’i PYUSD’yi sürerek stablecoin rekabetine dahil oldu. Bu para birimi, Amerikan dolarına endeksli ve PayPal’ı, USDT ve USDC gibi popüler stablecoin’ler sunan Tether ve Circle şirketleriyle aynı kategoride konumlandırıyor. ERC-20 tokenı olan PYUSD, Ethereum zincirine eklendi ve ERC-20 tokenları destekleyen cüzdanlara gönderilebilir.

Unchained‘in gazetecisi Laura Shin ile yaptığı podcast sohbetinde Fernandez, PYUSD’nin USDT ve USDC gibi diğer stablecoinlerden nasıl ayrıldığını detaylandırdı. Öncelikle, PayPal ekosistemini kullanma yeteneğine dikkat çekti.

Ayrıca, bu stablecoin’in PayPal ödemelerini kabul eden e-ticaret sitelerinde ve işletmelerde bir ödeme alternatifi olarak kullanılabileceğini belirtti. PayPal’ın Üst Yöneticisi PYUSD’nin fiat paraya olan yakınlığına da vurgu yaptı.

PayPal’ın PYUSD Vizyonu

PayPal’ın bir stablecoin başlatma motivasyonu üzerine sorulan bir soruya Jose, şirketin stablecoinleri şu anda blockchain için “öldürücü uygulama” olarak gördüğünü ifade etti. Ayrıca, ödemeler pazarının PayPal için anahtar olduğunu belirtti. Fernandez, PYUSD’nin PayPal’ın “fiat ve Web3.0 arasındaki köprü” vizyonunun bir evrimi olduğunu vurguladı.

Ancak, stablecoinlerin genel kabulünün gerçekleşmesinin biraz zaman alabileceğini kabul etti. Öte yandan, ABD Demokrat temsilci Maxine Waters, mevcut belirsiz kripto düzenlemeleri ışığında yeni PayPal stablecoin lansmanı hakkında endişelerini dile getirdi.

Son olarak, Fernandez, PYUSD’nin ilerleyen zamanlarda diğer blockchain’leri desteklemeye açık olduğunu, bu adımın şirketin çeşitlilik vizyonuyla uyumlu olduğunu belirtti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Madencileri ETH'yi Düşürdü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu