Research and Markets: Telekom Sektörü Blockchain İle Devleşecek! - BTC MAGAZİN

Research and Markets: Telekom Sektörü Blockchain İle Devleşecek!

Research and Markets tarafından 2 Nisan’da yayınlanan bir basın açıklamasına göre, telekomdaki küresel blok zinciri uygulamaları 2024 yılına kadar 1.37 milyar dolar gelir elde edecek.

“2024’e Kadar Tahmini Telekom Piyasalarında Küresel Blok Zinciri” başlıklı rapor, İrlanda’nın küresel pazar araştırma oluşumu Research and Markets, telekomlarda blok zincirinin benimsenmesinin tahmini dönemde yıllık bazda yüzde 77.9’luk bir hızda büyümesini öngörüyor.

Rapora göre, telekomlarda blok zinciri büyümesi, artan güvenlik kaygıları, dolandırıcılık yönetimi talebi, 5G uygulaması ve ayrıca Hyperledger, Carrier Blockchain Study Group (CBSG) gibi artan sayıda Blockchain konsorsiyumu dahil olmak üzere bir dizi temel faktöre dayanacak.

Research and Markets daha önce blok zincirin, 2018’de 46.6 milyon dolardan 2021’e kadar telekom endüstrisine yaklaşık 1 milyar dolar katkıda bulunacağını öngörmüştü.

Research and Markets, küresel kripto ATM pazarının 2018’de 18 milyon dolardan 2024’e kadar 183,7 milyon dolara çıkacağını tahmin ediyordu.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu