Ripple ABD’den Taşınıyor mu?

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto firmalarının, mali düzenleyiciler tarafından sağlanan piyasa rehberliği eksikliği nedeniyle taşınmaya çalıştıkları bildiriliyor. 

ABD’nin en büyük kripto para borsası borsası Coinbase, kısa süre önce offshore’a taşınacağını bildirdi, ancak bazı gelişmeler Ripple Labs’ın da ABD’den ayrılmayı düşünebileceğine işaret ediyor.

Ripple Taşınmayı Düşünür mü?

Ripple Labs ve yöneticileri, SEC ile uzun süredir devam eden hukuk savaşına dahil oldular. XRP davasındaki bir kararın, kripto endüstrisini kripto varlıkları etrafında düzenleyici netliğe götürmesi bekleniyor. Bu arada, Ripple’ın son iş ilanları kripto topluluğunun kafasını karıştırdı.

Ripple şirketinin kariyer sayfasına göre, firma yaklaşık 66 pozisyon sunuyor. 46 ilanın ABD dışında sunulduğu dikkat çekiyor. Bu arada, ABD’de sunulan açık pozisyonların 6’sı çeşitli staj türleri.

Ripple CEO’su Brad Galinghouse daha önce SEC’e karşı kaybederlerse şirketin dışarı taşınacağını söylemişti.

Garlinghouse ve ekibin son mahkeme kararlarından sonra kritik XRP davasını kazanmaktan çok daha emin göründüğü için, son iş ilanının Ripple’ın genişlemesinin bir parçası olması bekleniyor.

ABD gözlemcileri, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) son zamanlarda Kraken, Bittrex ve Gemini gibi kripto borsalarına ve borç verenlere dava açarak hız kazandı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un merkez ofisini denizaşırı ülkelere taşımayı düşündüğü bildiriliyor. Eski İngiltere Maliye Bakanı George Osborne ile görüşmesinde her şeyin masada olduğunu belirtti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple ve SEC Davasında, XRP Avukatı Her İki Tarafın Nasıl Kazanabileceğini Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu