Eski SEC Yetkilisi, İleride Daha Fazla Kripto Davası Olacağı Konusunda Uyardı; Sırada Hangi Bitcoin Borsası Olabilir?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yakın zamanda kripto varlıklarla ilgili birkaç firma ve kişiliğe karşı açtığı dava ile piyasadaki belirsizliği artırdı. Kripto piyasası 2022’nin en düşük seviyelerinden kurtulmak için hareket ederken, eski bir SEC yöneticisi yaptırımların devam edebileceğine dair bir uyarıda bulundu.

SEC Daha Fazla Davaya Hazırlanıyor

Financial Times’ın bir haberine göre, SEC’in İnternet Uygulama Dairesi eski Başkanı John Reed Stark, piyasanın ileride daha fazla dava görmeye devam edeceğinden emin. Stark, kripto endüstrisinin bir düzenleyici saldırının ortasında olduğunu belirtti.

Stark, komisyonun yatırımcıların risk altında olduğu bir zamanda boş durmayacağını söyledi. ‘Kripto endüstrisini hedef alan yeni bir dava geliyor gibi görünüyor’, diye ekledi. Ancak eski yetkili, uygulanan kuralları emniyet kemeri yasalarıyla karşılaştırdı ve bazen yatırımcıların kendilerinden korunmaya ihtiyaç duyduklarının altını çizdi.

Son gelişmelerde komisyon, ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase’e “Wells Bildirimi” gönderdi. Bu, Gensler’in borsalar tarafından sunulan birkaç token ve ürünün menkul kıymet olduğunu söylemesinden sonra geldi. Bu, Coinbase’in kesinlikle SEC hedef listesinde bir sonraki sırada olduğunu gösteriyor, çünkü “Wells Bildirimi” komisyonun dava açmasından önce verilen bir uyarı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong‘un SEC ile ülkedeki kripto firmaları için net kurallar arayışında bir araya geldiğini bildirdi. Ancak, düzenleyicilerden net politikalar belirlemelerini ve ardından bunları uygulamaya çalışmalarını istedi.

ABD SEC Başkanı Gary Gensler, şimdiden bazı üst düzey kripto firmalarına karşı ciddi yaptırım eylemleri başlattı. Buna, Genesis ve Kraken ile Gemini gibi borsalar da dahil. Komisyon, Tron’un kurucusu Justin Sun’a da menkul kıymetler kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtı.

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, kısa bir süre önce Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından bir hukuk yaptırımı ile karşı karşıya kaldı. Şikayet, Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu (CZ) emtia Borsası Yasası (CEA) ve CFTC düzenlemeleriyle suçladı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitfinex 87 İşlem Çiftini Kaldırdı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu