Ripple (XRP), En İyi Kriptolar Arasında En Güçlü Haftalık Performansı Gösteriyor

XRP’nin fiyatı son zamanlarda değer kazanmaya devam ediyor. XRP fiyatı son 24 saatte %2.80 değer artışıyla 0,4935 dolardan işlem görüyor. Son bir haftada XRP %14,88’lik bir kazanç elde etti. Piyasa liderleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) geçen haftadan bu yana sırasıyla %5.10 ve %4.54 arttı.

Spesifik olarak, XRP, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında %14,88 artış ile haftalık en büyük kazancı gösteriyor ve onu aynı zaman diliminde %7,81 artışla Dogecoin izliyor. Eylül ayında, XRP çok aylı bir ayı piyasası trend çizgisini geçti ve o zamandan beri bunun üzerinde. 3 Ekim’deki fiyat toparlanmasının ardından XRP, art arda dördüncü gün için kazanç sağlama yolunda olabilir.

Ripple (XRP), En İyi Kriptolar Arasında En Güçlü Haftalık Performansı Gösteriyor 2
XRP/USD 4 Saatlik Grafik, Kaynak: TradingView

XRP, Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki uzun süreli yasal anlaşmazlığın hızlı bir şekilde çözülmesi beklentisiyle genel piyasadan geniş ölçüde daha iyi performans gösterdi. Bölge Yargıcı Torres, o zamanlar SEC’in kurumsal finans bölümünün yöneticisi olan William Hinman’ın 2018’deki konuşmasıyla ilgili belgelerin açıklanmasını emrettiğinde XRP topluluğu alkışladı.

Hinman, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını iddia etti. Ripple yetkilileri, SEC’in gizli tutmak istediği belgelerin, SEC’in üst düzey yetkilileri arasında XRP’yi bir menkul kıymet olarak etiketleme konusundaki anlaşmazlığı ortaya çıkaracağına ve SEC’in konumunu baltalayacağına inanıyor. Aralık 2020’de SEC, Ripple ve iki yöneticisini, kayıt dışı menkul kıymetler satarak yatırımcılardan 1,3 milyar dolar toplamakla suçladı.

Gokhshtein Media’nın kurucusu David Gokhshtein, Twitter’da Ripple’ın potansiyel olarak mahkemede SEC’e karşı başarılı olmasının önemini vurguladı.

Bir tweet’te Gokhshtein, XRP’nin son haftalarda güçlü olduğundan bahsetti ve ayrıca SEC davası sona erdiğinde ne olacağını görmekten heyecan duyduğunu da sözlerine ekledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple’ın Ortağı InstaReM SBM Bank India ile Güçlerini Bir Araya Getirdi

Gokhshtein, Ripple’ın SEC ile olan yasal anlaşmazlığındaki potansiyel zaferiyle ilgili son tweet’lerinde daha önce söylediklerini yineledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu