Ripple Yetkilisinden XRP'nin İyi Bir Yatırım Olup Olmadığı Hakkında Kararsız Yorum - BTC MAGAZİN

Ripple Yetkilisinden XRP’nin İyi Bir Yatırım Olup Olmadığı Hakkında Kararsız Yorum

XRP’nin değeri, 2017’de başlayan mega boğa piyasasında, Ocak 2018’de neredeyse 3.5 doların neredeyse tümünün en yüksek seviyesine yükselmişti. Ancak o zamandan beri, kripto alanındaki en popüler projelerden biri olmasına rağmen token en yüksek seviyesinden %94 düştü.

Tüm bunlar seminal yatırım sorusuna yol açar: XRP’yi 2020’de yatırım olarak satın almalı mısınız? XRP’nin arkasındaki fintech şirketi Ripple’deki bir yetkili, bu soruyu iki farklı şekilde de yanıtladı: evet ve hayır.

Ripple Inc.’de kıdemli bir yetenek kaynağı olan Josh Lin, Quora’da XRP’nin hem iyi bir yatırım hem de kötü bir yatırım olduğunu düşündüğünü belirtti. İşte açıklaması:

XRP Neden İyi Bir Yatırımdır?

Yeni başlayanlar için Lin, Ripple’ın XRP’sine yatırım yapmak isteyen bir kişinin, halka açık olmadığı için Ripple değil XRP ledgeri üzerinde çalışan dijital varlığı XRP’ye yatırım yapacağını açıkladı. XRP’nin neden iyi bir yatırım olduğunu düşündüğüne gelince, Lin, Ripple’ın XRP ekosistemine aktif olarak fayda ve hacim getirdiğini belirtti. Teorik olarak, bu XRP’nin gerçek değerini arttırmalıdır. “Ama alış/satış fiyatının bunu yansıtıp yansıtmadığı… hiçbir fikrim yok” diyor.

Ayrıca, iyi bir yatırımın arkasındaki ekip tarafından değerlendirilmesi gerektiğini ve Ripple’deki meslektaşlarının “en parlak ve en mütevazi insanlar arasında” olduklarını da sözlerine ekledi.

XRP Neden İyi Bir Yatırım DEĞİL?

XRP’nin neden iyi bir yatırım olmadığı konusunda Lin, XRP etrafında düzenleyici (yasal) netliğin bulunmadığına dikkat çekiyor. Şu anda, ABD Menkul Kıymetler ve Emtia Borsası’nın (SEC) XRP’yi bir güvenlik olarak sınıflandırıp sınıflandırmayacağı oldukça bulanık. Ripple şu anda şirketin kayıtlı olmayan menkul kıymetler sattığını iddia eden birden fazla, “sınıf” davasıyla karşı karşıya. Böyle bir sınıflandırmanın hem Ripple hem de XRP üzerinde zararlı sonuçları olabilir.

Bunun da ötesinde, genel olarak kripto endüstrisinde hala emekleme aşamasında olduğu için birçok düzenleyici belirsizlik var.

Hafifletici Faktörler

Lin, Ripple’ın bir çalışanı olmasına rağmen gelecekte XRP’nin fiyatının ne olacağını bilmediğini itiraf ediyor. Bu nedenle, sadece güvenli tarafta olmak için, desteklediği beş kripto para birimine bir miktar sermaye tahsis ettiğini belirtti.

Bu çeşitliliğin XRP‘ye ve bir bütün olarak kripto para birimi endüstrisine yatırım yapma riskini azaltmasına yardımcı olduğunu belirtti.

Ayrıca, kripto endüstrisi dışında daha iyi risk/ödül profilleri sunan diğer kazançlı fırsatlarıda öneriyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu