RippleNet Başkanı: Fintech, 2021’de Bankalarla Rekabet Edebilir

RippleNet Genel Müdürü Asheesh Birla, fintech firmalarının 2021’de geleneksel bankacılık kurumlarına ciddi rakipler olarak ortaya çıkmalarını bekliyor.

Birla, bir kripto para şirketinin yakında, eski bir finans kurumunu satın alabileceğini iddia etti:

“Gelgit dönüyor. Önümüzdeki yıl bir fintech veya kripto para şirketinin geleneksel bir finans kurumu satın aldığını bile görebiliriz.”

Asheesh Birla

Daha fazla düzenleme netliği

Asheesh Birla’ya göre bu iddiaları, kripto sektöründe daha sağlam düzenlemelerin yardımı ile sağlanacak.

Ripple‘ın Genel Danışmanı Stu Alderoty, kripto para birimlerini düzenlemenin Biden yönetimi için önemli bir konu olacağını iddia etti:

”Etkin bir şekilde iletilen ve tekdüze bir şekilde uygulanan akıllı, iyi düşünülmüş düzenlemeler, oyun alanını eşitlemeye yardımcı olabilir ve inovasyonu serbest bırakabilir ve ABD’de burada daha fazla ana akım benimsemeye yardımcı olabilir.”

Stu Alderoty

Yıllarca düzenleyici netlik için seslendikten sonra Ripple, Aralık ayında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edildi.

FOX Business muhabiri Charles Gasparino, Biden’in seçtiği SEC başkan Gary Gensler’ın gündeminin özel amaçlı satın alma şirketlerini (SPAC), fintech şirketlerini ve kripto para suistimallerini içereceğinin sinyalini verdi .

Ethereum’un DeFi’deki hakimiyeti

Geleneksel finansmanı üstlenmenin yanı sıra, Ripple’ın daha iddialı bir hedefi var – Ethereum’un merkezi olmayan finans sektöründeki hakimiyetini artırmak.

Ripple’ın DeFi Başkanı Michael Zochowski, en büyük ikinci blok zincirinin, farklı protokollerde dağıtılan değerinin en az dörtte birini diğer blok zincirlerine kaybedeceğini tahmin ediyor:

”2021’in sonunda DeFi’de dağıtılan değerin en az % 25’inin Ethereum dışındaki ağlarda olacağına inanıyorum.”

Michael Zochowski

Flare, XRPL, tokenleştirme ve merkezi olmayan borsalara akıllı sözleşmeler ekleyerek, XRP, DeFi alanında önemli bir yere sahip olabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple ve En İyi Borsalar 334.5 Milyon XRP Taşıdı

Genel olarak Zochowski, bu sektör nişinin 2021’de daha da fazla ivme kazanmasını bekliyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu