Steve Forbes: Bitcoin, Büyüyen Ekonominin İhtiyacını Karşılayamıyor - BTC MAGAZİN

Steve Forbes: Bitcoin, Büyüyen Ekonominin İhtiyacını Karşılayamıyor

  • Bitcoin’in sınırlı arzının onu diğer varlık sınıflarından ve fiat paradan daha değerli ve daha üstün kıldığı yaygın bir görüş olarak kabul ediliyor.
  • Şu anda var olan yalnızca yaklaşık 18,58 milyon bitcoin var. Bunun 14,5 milyonu likit ve erişilemez haldeyken, yalnızca 4,2 milyonu dolaşımda ve ticarete açık durumda.

Sürekli azalan dolaşımdaki bitcoin sayısı, birçok yatırımcıya varlıklarını artırmanın bir işareti olarak görülüyor, özellikle de fiat paranın arzının sınırsız olması ve enflasyondan büyük ölçüde zarar görmesi nedeniyle birçoğu için bitcoin, paranın geleceğidir.

Ancak iş dünyası dergisi olan Forbes’in Genel Yayın Yönetmeni, Steve Forbes farklı bir görüşe sahip .

“İnsanlar, hükümetin fiat para birimlerine olan inanç eksikliğine sahip. Federal Rezerv ve diğer merkez bankaları faiz oranlarını düşürdü ve Covid yardım tedbirlerini ödemek ve hasarlı ekonomileri canlandırmak için hayal edilemeyecek miktarda para basıyor.

Steve Forbes

Ona göre, kripto trenine atlamak için acele etmek fiat’ı savuşturmak için yeterli bir sebep değil. Steve Forbes, kripto para birimlerinin fiat paranın yerini alamayacak kadar değişken olduğunu iddia ediyor.

”Bir umut ışığı olması için, bu kripto para birimlerinin altın gibi sabit bir varlığa bağlı sabit bir değere sahip olması gerekir.”

Steve Forbes

Ayrıca Forbes, bitcoin’in sınırlı arzının ana akım benimseme için bir katalizör değil, bir engel olduğuna inanıyor. Steve Forbes, sınırlı bitcoin arzının büyüyen bir ekonominin artan ihtiyaçlarını karşılamayı imkansız hale getireceğini savunuyor.

“Bitcoin ile ilgili bir diğer sorun da arzının sabit olmasıdır. Miktarı artırılamaz. Bunun aksine, büyüyen bir ekonominin artan ihtiyaçlarını karşılamak için para arzı genişleyebilmelidir. “

Forbes, ABD’nin 1775 ile 1900 yılları arasında dünyanın en büyük sanayi ülkesi olma yükselişinin bir örneğini aktararak görüşünü daha da detaylandırdı. Bu dönemde, dolar arzının 160 kat arttığı bildirildi. Forbes, bunu vurgulayarak, Bitcoin‘in sınırlı arzının bu tür ekonomik büyümeyi durdurabileceği imasında bulundu.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu