Japonya'dan Düzenleme Onayı Alan ENJ %75 Arttı - BTC MAGAZİN

Japonya’dan Düzenleme Onayı Alan ENJ %75 Arttı

  • Oyun kripto para birimi, 26 Ocak’ta Coincheck borsasında piyasaya sürülecek.

Enjin Coin (ENJ), Japon Sanal Para Borsası Birliği’nden (JVCEA) düzenleyici onay alan ilk oyun kripto para birimi oldu. ENJ, 24 saatten kısa bir sürede % 75’ten fazla yükselerek 0,45 dolara ulaştı.

Resmi duyuruya göre ENJ, 26 Ocak’ta Coincheck borsasında işlem görmeye başlayacak. Borsa, Japon kullanıcıların ve geliştiricilerin Bitcoin ile ticaretin yanı sıra JPY ile Enjin Coin satın almalarına izin verecek.

JVCEA, Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından tanınan bir öz denetim otoritesidir. Enjin Coin, 2019 yılında Tokyo merkezli HashPort ile düzenleyici onay yoluyla Japon pazarına girmek amacıyla stratejik bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Enjin’in CEO’su Maxim Blagov, duyuru hakkında şu yorumda bulundu:

“Super Mario’dan Pokémon ve Final Fantasy’ye Japonya, pop kültüründe kalıcı bir yere sahip olan öncü oyunlara ev sahipliği yapıyor. Japonya’nın inovasyon kültürü Enjin ile doğrudan uyumludur. Dünyanın en iyi blok zinciri oyunlarından bazılarının Japon oyun endüstrisinden geleceğine inanıyoruz ve bu güçlü teknolojiden sonuna kadar yararlanmalarına yardımcı olmak için orada olacağız. “

Enjin Coin, ENJ kripto para birimi son 3 günde yaklaşık % 120 arttığı için şu anda 340 milyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip .

Japon Pazarı

Japonya, son birkaç yılda dünyadaki kripto şirketleri için bir merkez olma yolunda önemli ilerleme kaydetti. Ülke, oyun endüstrisi ile tanınıyor ve son yapılan duyuru, finansal düzenleyicilerin oyun sektöründe yeniliğe açık olduğunu gösteriyor.
HashPort CEO’su Seihaku Yoshida konu ile ilgili yaptığı resmi açıklamada şunları söyledi:

“Enjin, 2019’da Japon pazarına girme konusunda cesur bir taahhütte bulundu ve pazar koşullarından bağımsız olarak işlerini bu alanda büyütmeye kararlı. Bir yıldan fazla bir süredir gerekli özenin ardından, ENJ Coin’in Coincheck’te onaylanması ve listelenmesi Enjin ve onun blockchain platformunun Japonya’da benimsenmesi için önemli bir kilometre taşıdır.”

Enjin Coin, son 7 günde güçlü kazançlar kaydettikten sonra şu anda 0,40$ civarında işlem görüyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu