Rusya’dan Bitcoin ve Kripto Para Hamlesi!

Rusya, tarihsel olarak Bitcoin ve kripto para birimlerine karşı düşmanlığıyla biliniyor, ancak bunların hepsi büyük ölçüde yeni gelişmelere bağlı olarak değişmek üzere. Son zamanlarda, Rusya Maliye Bakanlığı, sınır ötesi ödemeler için kripto para birimlerinin kullanılmasının bir zorunluluk olduğunu belirtti. Bakanlık bu konuda bir teklifte bulundu.

Bakanlık ve Merkez Bankası, sınır ötesi yerleşimler için kripto paranın gerekli olduğu konusunda hemfikir

Yerel bir haber kuruluşu Pazartesi günü gelişmeyi ortaya çıkardı. Rapora göre, Rusya Maliye Bakanlığı ve Merkez Bankası, sınır ötesi işlem açmazlarına bir çözüm olarak kripto para birimlerini düşünüyor. Her iki taraf da, “Kripto para biriminde sınır ötesi yerleşimler olmadan yapmak imkansız” dedi.

Maliye Bakan Yardımcısı Aleksey Moiseev, Bakanlık ve Merkez Bankası’nın düşüncelerini kamuoyuna aktardı. Moiseev’e göre, Rusya Bakanlığı ve Merkez Bankası şu anda dijital varlıklarla ilgili katı mevzuatı gözden geçiriyor.

Bakan Yardımcısı, mali yetkililerin kripto para birimlerine yönelik mevcut yaklaşımı “yeniden düşündüklerini” belirtti. Bu yeniden değerlendirmenin “durumdaki” bir değişiklikten kaynaklandığını kaydetti:

Çünkü oluşturmayı planladığımız altyapı, kripto para birimlerinin sınır ötesi yerleşimlerde kullanımı için çok katı, tabii ki, her şeyden önce bir şekilde yasallaştırmamız gerekiyor.

Rusya’nın Kripto’ya dönmek için çoğu ülkeden daha fazla nedeni var

Ayrıca Moiseev, Bakanlık ve Merkez Bankası’nın fırsat ve uygun düzenleme arasında bir denge kurmaya çalıştıklarını belirtti. Vatandaşlara sınır ötesi gönderimler için dijital varlıkları kullanma fırsatı vermek istiyorlar. Bununla birlikte, yasadışı finansman ve kara para aklama endişelerini gidermek için uygun şekilde düzenlemeyi de istiyorlar.

Bakanlığın önerisi, gerekli tedbirlerin oluşturulması için bir düzenleyici çerçeve oluşturacaktır. Ek olarak, kabul hareketinin bir parçası olarak, vatandaşlar Rusya’da dijital varlık cüzdanları oluşturma fırsatına sahip olacak. Merkez Bankası, vatandaşlara cüzdan oluşturma hizmeti veren kuruluşları denetleyecektir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Musk'tan Bitcoin İçin Yeni İndikatör: Dr.Manhattan

Rusya’nın kripto para birimlerine yönelmek için diğer birçok ülkeden daha fazla nedeni var. Ukrayna’ya işgali nedeniyle, ülke Batı’dan çeşitli mali yaptırımlara maruz kaldı. ABD’den benzer yaptırımlar yaşayan İran, ithalat için kripto ile ödeme yapmaya başlamak için şimdiden önlemler aldı.

Yaptırımlara rağmen, Rusya’nın kriptoya eğilimi çok yavaş oldu. Temmuz ayında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, mal ve hizmet ödemeleri için kripto para birimlerinin kullanımını yasakladı. Ülkenin kripto ile olan aşk-nefret ilişkisi devam ediyor. Rusya’nın son hamlesi, ülkenin dijital Rublesi üzerinde araştırma yaptığı bir zamanda geldi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu