Dogecoin İşlem Hacminde Büyük Artış! DOGE Fiyatı Artacak mı?

CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içinde 243.730.387 dolar değerinde 4 milyar (4.037.300.989) DOGE işlemi gerçekleştirildi. Yatırımcının bir projeye ilgisi, sıklıkla ticaret hacimleriyle ilişkilendirilir.

Ticaret hacmindeki düşüş, yatırımcıların ilgisini kaybetmeye başladığını ve yatırım konusunda daha “tutucu” hale geldiğini ve bunun tersini de Dogecoin ve diğer kripto para birimleri için önemli bir ölçüt haline getirdiğini gösterebilir.

WhaleStats’ın Binance Akıllı Zincirindeki (BSC) en büyük 100 Dogecoin sahibine ilişkin analizi, işlem hacimlerinde %414’lük bir artışın yanı sıra aktif adreslerde %10’luk bir artış olduğunu gösteriyor. Bu, Dogecoin’in son 24 saat içinde en büyük 100 BSC balinası için satın alınan ilk 10 token arasına geri dönmesini takip ediyor. Özellikle, Dogecoin ağında tipik olarak 100.000 doların üzerindeki işlemlere atıfta bulunan büyük işlemler, IntoTheBlock verilerine göre son 24 saatte %17 arttı.

Dogecoin, Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.737$’a ulaşmasından bu yana değerinin % 91.58’ini kaybetmiş olsa da, yatırımcıların bir kısmının pozisyonlarını korumuş olması hala cesaret verici. Zincir içi analiz aracı IntoTheBlock’tan alınan bilgilere göre, adreslerin %66’sı bir yıl veya daha uzun süredir Dogecoin’i elinde tutuyor. Adreslerin sadece %4’ü bir aydan daha kısa bir süredir Dogecoin’i elinde tutuyor. Bu, sahiplerin uzun vadeli bir yaklaşım benimsediğini ve pozisyonlarına bağlı kaldıklarını gösterebilir.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

5 Eylül’de Dogecoin (DOGE) bir kez daha 0,061 dolarlık destekten sıçradı, ancak geri tepme canlılıktan yoksundu. Bu, mevcut seviyelerde herhangi bir aktif alım olmadığı anlamına geliyor. Dogecoin bu nedenle 0,068$ (günlük MA 50) üzerinde sürekli bir hareket dışında aralık ticaretinde devam edebilir. Bu durumda Dogecoin, grafikteki bir sonraki engeli 0,091 dolardan hedefleyebilir.

Öte yandan, 50 nötr işaretinin altındaki RSI, ayılar için hafif bir avantaja işaret ediyor. Fiyat mevcut seviyeden düşerse, Dogecoin bir sonraki desteğe 0,05 dolardan kayabilir. Yazım anında Dogecoin, son 24 saatte %1,73 düşüşle 0,061 ABD dolardan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   X Æ A-XII, Dogecoin'in En Genç Yatırımcısı Oldu

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu