Samsung, Hong Kong’da Kripto ETF Listelemeyi Planlıyor

Güney Koreli holding Samsung’un varlık yönetimi kolunun, Haziran ayına kadar Hong Kong’daki ilk kripto borsa yatırım fonunu (ETF) listelemeyi planladığı bildiriliyor.

Blockchain Borsası işlem gören fon (ETF) listesi, 2022’nin başından bu yana ciddi bir artış gördü. Birçok endüstri devi, blockchain veya kripto para birimi ETF’si için başvuruda bulundu.

Samsung, Crypto ETF için hazırlanıyor

Samsung Asset Management, yatırımların tüm yönlerini kapsayan Kore’deki en büyük varlık yöneticisidir. Yerel medyadan alınan haberlere göre bu, Asya’nın gerçek kripto para birimlerini içeren ilk ETF’si olacak. Bununla birlikte, sermaye piyasası şirketi, genç ve gelişen blockchain küresel pazarına kendisini daha ulaşılabilir hale getirmeyi hedefliyor.

Samsung’un blok zinciri odaklı ETF’si, Asya’nın kripto para birimlerini içeren ilk işlem gören fonu olabilir. Bu, dijital varlıkları dolaylı olarak içereceğinden, yerel listelemesinde bir gecikme beklenebilir. Bu arada Avustralya, bu hafta kripto ile ilgili 3 ETF’nin lansmanında bir gecikme gördü.

Son zamanlarda, Samsung Asset Management, ABD merkezli bir ETF yönetim firması AmpliFi’nin %20 hissesini 30 milyon dolara satın aldı. Bu anlaşma, sermaye şirketinin Asya’da AmpliFi ETF satış hakkı kazanmasına yardımcı oldu.

Samsung şu ana kadar 5 ETF’ye sahip

Rapora göre, yakında piyasaya sürülecek olan Borsa yatırım fonu Amplify ile aynı yapıya sahip olacak. Firma, net varlıklarının en az %80’ini blok zinciri şirketlerinin hisse senetlerine yatırır. Ayrıca, kripto hizmetleri sunan Silvergate, Bitcoin (BTC) madenciliği için GPU’lar üreten NVIDIA gibi kripto para birimiyle ilgili şirketlere yatırım yapmasıyla da ünlüdür. Diğer finansmanı Galaxy Digital Holdings, Coinbase ve daha fazlasını içerir.

En son trend olan Kripto Para ETF, dijital varlıklara yatırım yapmanın başka bir yoludur. Bu sektöre olan ilgi her geçen gün artıyor. Bu arada, Samsung varlık yönetiminin halihazırda Hong Kong borsasında listelenen FANG+, Ham petrol ETF’leri ve diğerlerini içeren beş Borsa alım satım fonu var.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Borsası OKX, Rezerv Kanıtı (PoR) Raporunu Sundu, İşte Sahip Olduğu Bitcoin ve Kripto Miktarı!

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu