Spotify Kripto Paraları Kabul Edecek mi? - BTC MAGAZİN

Spotify Kripto Paraları Kabul Edecek mi?

  • Görünüşe göre, dünyanın en büyük müzik platformlarından biri olan Spotify, ödeme yöntemi olarak kripto paraları kabul etmeye hazırlanıyor.

Şirketin iş arama platformu Lever’de yayınladığı iş ilanı, potansiyel olarak kripto para birimi ödemelerini başlatmaya hazırlandığını gösteriyor.

2020 ikinci çeyrek verilerine göre, 138 milyon Spotify Premium abonesine sahip olan şirket, Lever üzerinden yayınladığı iş ilanında Ödeme Stratejileri ve İnovasyon olarak adlandırılan kadrosuna yeni bir müdür yardımcısı arıyor.

İş ilanında açıklandığı üzere, müdür yardımcısı Spotify’ın ödeme stratejisinin tanımlanmasında ve uygulanmasında önemli bir rol oynayacak. Ayrıca, “Spotify’ın Libra stabilcoin projesi ve daha geniş dijital varlık ve kripto para birimi alanındaki faaliyetlerine liderlik edecek.”

Buna ek olarak, müdür yardımcısı ayrıca kripto para birimleri, stabilcoinler ve diğer dijital varlık türlerini ifade eden gelişen dağıtılmış defter teknolojisindeki yeni fırsatları ve yenilikleri tespit edecek.

İş ilanında şu ifadelere yer verildi:

“Spotify’ın global kapsama alanını, Spotify’ın ödemelere yaklaşımını etkileyebilecek gelişmekte olan düzenleyici ve pazar trendlerinin yanı sıra küresel ödemeler alanındaki yenilikleri tespit etmek için kullanacaksınız.”


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu