Beş Ayın Ardından Bitcoin Alım Sinyali Yeniden Belirdi - BTC MAGAZİN

Beş Ayın Ardından Bitcoin Alım Sinyali Yeniden Belirdi

Bitcoin piyasasında bu yıl yatırımcılar için çok sayıda giriş noktası bulunuyordu. En karlı giriş noktalarını sağlayan bir gösterge 5 ay sonra yine ortaya çıktı. Bununla birlikte, bu nadiren beliren göstergeye dayanarak bu yıl Bitcoin satın alan yatırımcılar ciddi kazançlar kaydetti.

Capriole Investments’in kurucusu Charles Edwards, BTC pazarındaki giriş noktalarının zamanlaması için Hash Ribbons göstergesini ortaya atmıştır. Bu nokta, 2020 yılı boyunca yalnızca iki kez ortaya çıktı ve devasa oranda kar sağlayan ralliyi önceden bildirdi.

Edwards’ın son güncellemesine göre, gösterge 5 aylık bir aradan sonra yeniden ortaya çıkarak yatırımcıları başka bir karlı Bitcoin satın alma pozisyonuna girmeye yönlendiriyor.

Söz konusu mavi nokta, Bitcoin madencileri varlıklarını teslim etmeyi bitirdikten sonra her defasında ortaya çıkıyor.

Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft, Hash Ribbons’ın Bitcoin yatırımcıları için mükemmel bir giriş noktası olduğunu aşağıdaki grafikle açıkladı.

Bitcoin Hash Ribbon satın alma sinyali göteriyor. Kaynak: Glassnode

Bir kullanıcı koyu kırmızı ve açık kırmızı bantlar arasındaki farkı sorduğunda, Kraft şunları söyledi:

“Açık kırmızı: madenci kapitülasyonu, koyu kırmızı: madenci toparlanması, koyu kırmızının sonu: alım sinyali. Bu, hashrate’in toparlandığı ve momentumun pozitif olduğu zamandır.”

Bununla birlikte, İngiltere merkezli Bitcoin borsası CoinCorner’ın CEO’su Danny Scott’a göre, yatırımcılar pozisyonlarını daha uzun süre tutmaya çalıştıkları için borsalardaki BTC bakiyesi giderek tükeniyor. Bu önümüzdeki aylarda önemli bir likidite krizine neden olacaktır.

Kripto borsası CoinCorner’ın CEO’su Danny Scott da borsalarda tutulan Bitcoin’in düşmeye başladığını, Bitcoin likidite krizinin geldiğini söyledi.

Bu arada Woo, son güncellemesinde BTC’nin gelecekteki benimsenme artışıyla ilgili ilginç bir noktadan söz etti. Dünyanın bir numaraları kripto para biriminin başlangıçtan bugüne kadar Moore Yasası’nı takip ettiğini gözlemledi.

Tahminlere göre bu, önümüzdeki 4 yıllık süre zarfında dünya nüfusunun yaklaşık %30’unun Bitcoin sahibi olduğu bir senaryoya işaret ediyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu