NFT Soccer Games (NFSG)| Futbol Menajerliği P2E Oyun Tanıtımı

NFT Soccer Games, 2021 ve 2022’nin Solana ile birlikte en çok gelişme gösteren iki blok zincirinden biri olan Avalanche’taki ilk play to earn futbol menajerlik oyunudur. Oyuncuların bu oyundaki amacı en iyi futbolculara sahip olup onlara antrenman yaptırarak ve hazırlık maçları oynatarak derecelerini iyileştirmek ve death match’lerde rakipleri yenerek ödüller kazanmaktır. Oyundaki turnuvalarda iyi dereceye sahip olanlar NFSG ve NFSGX token ile ödüllendirilir.

GameFi endüstirisinin gelişmeye devam etmesi ve oyuncuların geleneksel oyunlar yerine oyna – kazan mekanizmasına sahip oyunlar oynayarak hem eğlenip hem para kazanması, kullanıcıları blok zinciri oyunlarına yakınlaştırmıştır. NFT Soccer Games, Avalanche C-Chain’de kendi kategorisindeki ilk P2E NFT oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

NFT’ler ve Nadirlikler

Satışa sunulan 11.000 benzersiz NFT vardır ve bu NFT’leri mint eden kullanıcılara NFT’lerin daha sonraki tüm pazar satışlarından %2 pay ödenecektir. Oyundaki ilk kullanıcılardan olmak bu açıdan oldukça önemlidir. Toplam 11 bin NFT, 5000 tanesi standart, 3500 tanesi yarı profesyonel, 2000 tanesi profesyonel ve 500 tanesi world class olacak şekilde nadirliklere ayrılmıştır.

Her futbolcu NFT’sinin kendi mevkisi vardır. Bazı futbolcu NFT’lerinde ikincil mevki de bulunmaktadır. Futbolcular tercih ettikleri mevkide oynamayı sevdiği için onları birincil mevkilerinde oynatmak onlardan en iyi şekilde yararlanmayı sağlar. İkincil mevkide oynatmak, oyuncunun başarı oranını %10 azaltırken yanlış mevkide oynatmak ise %40 azaltacaktır.

Oyuncuların genel yetenek hesaplamasında 5 ana yetenek öne çıkmaktadır. Her oyuncunun güç, teknik, dayanıklılık, kondisyon ve moral puanları vardır. Futbolcu NFT’sinin nadirliğine göre ortalama genel yetenek değeri de değişmektedir.

Spor Çantaları

Ayrıca her NFT, nadirliğine bağlı olarak yanında özel ürünler barındıran bir spor çanta ile birlikte gelmektedir. Standart nadirlikte NFT ile 1 çanta gelmekteyken nadirlik her arttığında çanta sayısı da 1 artmaktadır. Spor çantaların içeriği de nadirlik derecesine göre değişkenlik gösterir. Spor çantalardan krampon, kulüp doktoru, turnuva bileti, eğitim hızlandırma, NFSGX token, forma, antrenör ve yetenek de dahil olmak üzere birçok farklı şey çıkabilir. Çantadan çıkan özelliği istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Yetenek Slotları

Oyundaki her NFT, yetenek eklemek için bir slota sahiptir. Bu slota eklenebilecek 7 farklı güç eklentisi vardır. Eklentilerin her biri belirli mevkideki oyunculara veya tüm takıma veya eklendiği futbolcuya ekstra yetenek tanımlamaktadır.

Maç Akışı

Her takım kendisi için bir formasyon belirleyerek oyuncularını o formasyona göre saha yerleştirir. Oyuncuların pas verme, müdahale ve top kazanma, gol atma gibi farklı özellikleri bulunmaktadır. Örneğin maestro özelliği orta saha oyuncularının forvet oyuncularını gol pozisyonuna sokma şansını yükseltirken sihirli dokunuş özelliği de oyuncunun gol atma yeteneğini geliştirmektedir. Her mevki için birkaç farklı özellik mevcuttur.

Oyuncu moralinin tüm hesaplamalar için %10 etkisi vardır. Takımın son 5 maçtaki kazanma oranı ve mevcut maçtaki skor, moral düzeyini etkilemektedir.

Tokenomik

NFSG

NFT Soccer Games, oyun içi öğelerde ERC-721 NFT standardını kullanmaktadır. Oyunun ana kriptosu NFSG token’dır ve yardımcı kripto ise NFSGX tokendır. NFSG için toplam token arzı 1 milyon adettir. Avalanche ağında oluşturulan NFSG token, oyun içinde tesis inşa etmek, oyuncular için antrenör veya doktor kiralamak, yeni bir takım formasyonu satın almak, eğitim merkezi satın almak ve daha birçok şey için kullanılmaktadır. NFSG tokenların mint için ayrılan kısmı 805 bin adettir. Antrenman merkezini kullanarak eğitim NFT’si mint edildiğinde nadirliğe göre değişen sayıda NFSG token üretilir. Aynı zamanda turnuvalara katılarak iyi bir derece elde edildiğinde ve oyuncu kiralandığında da NFSG geliri elde edilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ontology (ONT) Nedir? Ontology (ONT) Geleceği ve Yorum 2022

İlk 5500 NFT’yi mint edenler, NFT başına 10 NFSG token airdropu ile ödüllendirilirler. Şu anda bu şans hala devam etmektedir.

NFSGX

NFSGX, oyunun yardımcı tokenı olarak görev yapar. Oyun içinde kazanılan NFSGX token bir Avalanche cüzdanına çekilmek istendiğinde akıllı sözleşme tarafından o miktar kadar NFSGX token basılacaktır. Aynı şekilde cüzdandan oyun içine NFSGX aktarılmak istendiğinde ise o miktar kadar token yakılacaktır ve oyun bakiyesine geçecektir.

Yetenek yükseltmelerini artırmak, death match’lere katılmak, oyuncu ismini değiştirmek, antrenmanları otomatikleştirmek, dostluk maçı yapmak, sakatlıkların iyileşmesini hızlandırmak ve tesislerin yapım hızını artırmak için $NFSGX kullanılır.

NFSG – AVAX likidite havuzuna likidite sağlayanlar NFSGX token ile ödüllendirilirler. Aynı zamanda spor çantalardan farklı miktarda NFSGX token çıkar ve death match’larda kazanan taraf NFSGX ile ödüllendirilir. NFT Soccer Games’in sosyal medya hesaplarında yapılan etkinliklerde de kullanıcılara $NFSGX ödülleri dağıtılmaktadır.

Özet

NFT Soccer Games, başta futbola ilgi duyanlar olmak üzere tüm oyuncular için oldukça detaylı ve eğlenceli bir blok zinciri futbol oyunu tasarlamıştır. Senelerdir oynadığımız Football Manager, Online Soccer Manager ve Top Eleven gibi oyunların mekaniğine benzer bir mekanik tasarlanmış ve oyunu oynarken aynı zamanda para kazanmak da mümkün kılınmıştır. Spor çantaları, özel eşyalar, güçlendiriciler, beceriler, sağlık ve antrenman tesisleri, antrenör, fizyoterapist, fan kulüpleri, death match’ler ve turnuvalar gibi özelliklerle rekabet en üst seviyeye çıkarılmıştır.

NFT’ler için bir pazar yeri de oluşturan projede bir sonraki adım dostluk ve ölüm maçlarının başlaması olacak. Oyun, Avalanche C-Chain cüzdanıyla bağlanarak oynanabiliyor. 3500 NFT satılana kadar NFT fiyatları 1,75 AVAX ve her daha sonra her yeni bir aralığa ulaştığında bir NFT mint etme fiyatı artacak. 3501 NFT satıldıktan sonra 4000 NFT satılana kadar fiyat 2 AVAX olacak. Güncel tabloya https://nftsoccergames.com‘dan ulaşılabilir.

NFT Soccer Games’in Avalanche blok zincirindeki diğer başarılı projelerle ortaklıkları bulunmaktadır. Crabada, Avaxtars, Pangolin ve Kalao da dahil olmak üzere 8 farklı dApp ile ortaklık kurulmuştur.

ERC-721 NFT sözleşme adresi: 0xf3c1e16720502aa49570765883bd5e87d328f481

$NFSG Token ERC-20 sözleşme adresi: 0xf69c2fcd9128d49dfa22348c69177f9380438eb8

$NFSGX Token ERC-20 sözleşme adresi: 0xf69c2fcd9128d49dfa22348c69177f9380438eb8

NFSG Token Nereden Alınır?

NFSG token şu an sadece Avalance DEX’i Pangolin’den satın alınmaktadır. Pangolin’e AVAX ya da USDT göndererek güvenilir bir şekilde tokeni satın alabilirsiniz. Satın almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu