TenX (PAY) Nedir? TenX (PAY) Geleceği ve Yorum 2022

TenX (PAY) Nedir?

TenX (PAY), herhangi bir tüccar için kripto para birimleri için dijital ve fiziksel ticaret modlarını kolaylaştıran bir ödeme platformudur. Tabii ki, fiziksel ve dijital modlar arasında banka hesapları, cüzdanlar, banka kartları, nakit para ve daha fazlası bulunur.

Şirketin temel amacı, kripto para birimlerinin kullanımını kolaylaştırmak ve hızlandırmak ve endüstrinin benimsenmesini hızlandırmaktır. TenX blok zinciri, ağın işleyişini besleyen ve ağ üzerinde yapılan işlemleri kullanan kripto para birimi olan PAY token’ını destekler.

TenX (PAY) 2011 yılında ortaya çıktı ve Toby Hoenisch tarafından geliştirildi. Toby Hoenisch üniversitedeyken kripto para birimleri ve kriptografi ile çok ilgilendi. Toby, 2012 yılında Bitcoin topluluğunun bir üyesinin banka hesabı açamayacağını fark ettiğinde ve bunun yerine TenX kripto para birimini kullandığında Bitcoin ticaretine başladı.

Toby Hoenisch ve Michael Sperk, 2015 yılında bir girişim başlattı ve bizi Bitcoin ödemeli bir banka kartıyla tanıştırdı. 2016 ve 2017, PayPal’dan yasal destek aldığı için TenX için oldukça başarılı yıllardı.

TenX, COMIT (Kriptografik Olarak Güvenli Çevrimdışı Çok Varlıklı Anında İşlemler) adlı bir ağa dayanmaktadır. COMIT Yönlendirme Protokolü (CPR) kullanılarak, mevcut bir blok zinciri yeni bir blok zincirine bağlanabilir.

Konsept, IP/TCP protokolü aracılığıyla dünyanın herhangi bir yerine bağlandığı İnternet’e benzer. COMIT ağı, varlıkları neredeyse hiç işlem ücreti olmadan anında değiştirmenize olanak tanır. COMIT işlemi COMIT’e bağlı 2 ağ arasında gerçekleşir.

Kullanıcının COMIT ağına bağlı bir ödeme yöntemi olması ve kullanıcının yatırım yapmak istediği şirketin de COMIT ağında olması gerekir. İşlemler ayrıca döviz bozdurma için fon sağlayan Likidite Sağlayıcılara (LP’ler) aktarılır. Likidite sağlayıcısı, esasen işlem akışını düzenler ve hangi LP’nin en iyi döviz kuruna sahip olduğunu belirler.

Şirket, iOS, Android ve web gibi farklı platformlar için TenX cüzdanını (veya PAY cüzdanını) geliştirdi. Şu anda Bitcoin işlemlerini desteklemektedir. Fiziksel ve dijital modlarda ödeme yapılabilir. İşlem zamanına kadar varlığın para birimi bir kripto varlık olarak kalır.

Merkezi olmayan güvenlik akıllı sözleşmelerinin (DSS) yardımıyla kart harcama kuralları oluşturabilir ve fonları kontrol edebilirsiniz. TenX’in amacı, aktif Bitcoin kullanıcıları için bir mobil cüzdan tasarlamaktır.

Cüzdana hem Android hem de iOS’ta ve web’de erişilebilir. TenX Cüzdan, vize kabul eden her yerde kullanılabilen ön ödemeli bir vize kartıdır. Ödeme platformu, ödeme yöntemleri hakkında endişelenmenize gerek kalmadan kullanıcıları ve işletmeleri sorunsuz bir şekilde birbirine bağlar.

Bir Merkezi Olmayan Güvenlik Sistemi (DSS), kullanıcı ihtiyaçlarına göre kurallar oluşturmaya ve daha fazla fonu kontrol etmeye yardımcı olabilir. Satın alma limitini, para çekme limitini ve daha fazlasını kontrol edebilir. Ayarlar gerektiğinde herhangi bir zamanda değiştirilebilir. TenX ile şirket “gördüğünü alırsın” diyor. Fiyat veya diğer parametrelerde sorun yok. Diğer yerel para birimleri gibi kullanılır.

TenX, kullanıcılar için başka bir kripto para birimi olarak öne çıkmak yerine, kullanıcıların doğrudan işlemler için kripto kullanmalarına izin vererek sektördeki diğer kripto para birimleri arasındaki boşluğu dolduruyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Celo (CELO) Nedir? Celo Coin Geleceği ve Yorum 2022

Diğer kripto para birimlerinden farklı olarak TenX Pay, 15 dolarlık bir “Banka” kartı veya Bitcoinlerinizi günlük işlemler için kullanmanıza izin veren bir akıllı telefon uygulaması satın almanıza olanak tanır. Bu şekilde, faturalarınızı doğrudan seçtiğiniz kripto para birimi ile ödeyebilirsiniz veya bir tüccara ödeme yaptığınızda, bu işlemler TenX ile anında gerçekleşir.

TenX, tüketicilerin günlük yaşamıyla son derece uyumludur, bu da halkın yalnızca TenX ve diğer kripto para birimlerinin ödeme kavramını tanımasına değil, aynı zamanda bu kripto para birimlerini kullanmasına da olanak tanır. İşlem ücretlerinin çok düşük olması dışında Visa veya MasterCard kartı gibi çalışır.

TenX (PAY) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Toby Hoenisch
  • Yayınlanma Yılı: 2015
  • Blok Zinciri: Blockchain
  • Toplam Arzı: 205,218,256
  • Dolaşımdaki Arzı: 205,218,255
  • Piyasa Değeri: ₺ 53,643,051
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.2043
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 2.83
  • Proje Amacı: TenX, her zaman ve her yerde birden fazla kripto para biriminin kullanılmasına izin veren bir kripto banka kartı hizmetidir.

TenX (PAY) Geleceği

Kripto para biriminin benimsenmesi uzun süredir devam eden bir sorun olmuştur. Bu, farklı cüzdanların ayrı ayrı depolanması ve kullanılmasıyla ilgili engelleri kaldırarak son kullanıcıların kripto kullanmasını kolaylaştırmayı amaçlayan TenX kripto para birimi tarafından çözülen büyük bir sorundur.

Diğer tüm yatırımlarda olduğu gibi, kendi araştırmanızı yapmanız akıllıca olur, ancak TenX’in sorunları güzel bir şekilde çözdüğünü gördüğünüzde, kesinlikle bir göz atmaya değer olabilir.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

TenX (PAY) Yorum

Projenin PAY adlı kendi tokenı var. Bu token ile kullanıcılar TenX ödeme kartlarını satın alabilirler. Ek olarak, token sahipleri TenX işlemleri için “ödül” alacaklar. Bu teşvik, şirketin bu tokenlerin bir kısmını zaman içinde telafi edeceği anlamına geliyor.

Bu kesinlikle şirket için çekici bir iş modeli ve iyi işliyor gibi görünüyor. PAY jetonunun değeri TenX işlem hacmine göre belirlenir. TenX ne kadar çok işlem gerçekleştirirse tokenin değeri o kadar artar. Kripto paranın değeri, TenX kart kullanıcılarının sayısına ve kullanıcı başına ortalama harcamaya bağlıdır.

TenX (PAY) Nereden ve Nasıl Alınır?

TenX (PAY)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu