Suudi Arabistan ve BAE Kripto Para Ortağı Oluyor - BTC MAGAZİN

Suudi Arabistan ve BAE Kripto Para Ortağı Oluyor

BAE ve Suudi Arabistan, kripto para birimleri, sivil havacılık ve küçük -orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) gibi kilit sektörlerde işbirliği için yeni planlar üzerinde anlaşmaya vardılar.

Suudi-Emirati Koordinasyon Konseyi İcra Komitesi, Abu Dabi’deki ilk toplantısında, çözüm stratejisinin uygulanmasını takip etmek için yedi girişimde bulundu.

Strateji, iki ülke arasında ekonomik, sosyal ve askeri bütünleşmenin ortak vizyonunu ortaya koyuyor.

Devlet haber ajansı WAM’a göre, girişimler hizmetler ve finans piyasaları, turizm, havacılık, girişimcilik, gümrük ve güvenlik gibi sektörleri kapsıyor.

Yedi girişimden biri Suudi-BAE sınır ötesi kripto para birimini içeriyor.

Sınır ötesi dijital para biriminin, Blockchain teknolojisinin etkilerini daha iyi anlamak ve sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak amacıyla deneysel bir aşamada bulunan bankalar için kesinlikle hedefleneceği belirtiliyor. Proje aynı zamanda, merkezi bir kripto para biriminin para politikaları üzerindeki etkisini araştırmayı da içeriyor.

Diğer bir girişim, “yetkili ekonomik operatör” çerçevesinin uygulanmasıyla her iki ülke arasındaki giriş limanlarındaki trafik akışını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

İki ülke, KOBİ’leri desteklemek için ortak bir platform kurmayı da kabul etti.

Çocuklar için bir finansal farkındalık programı ile  7-18 yaş arasındaki gençlere temel finansal kavramların tanıtılması amaçlanacak. Ayrıca bir kriz veya doğal afet sırasında tedarik güvenlik sistemini test etmek için ortak bir uygulamada kabul edildi.

Girişimler ayrıca, her iki ülkede de engelli dostu havaalanlarının uygunluğunu sağlayarak, kişilerin seyahat deneyimini daha iyi bir noktaya ulaştırmayı hedefliyor.

Yedinci girişim, hava güvenliği ve hava kazalarının araştırılması da dahil olmak üzere hayati alanlarda kapsamlı entegrasyon ve işbirliğini sağlamayı amaçlayan sivil havacılık için kullanılan Suudi-Emirati ortak pazarını içeriyor.

Özellikle iki ülke arasında kurulan kripto para birimlerinin araştırılması, deneyimlenmesi ve geliştirilmesi ortaklığı, kripto piyasası için olumlu bir haber.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu