Tokemak (TOKE) Nedir? Tokemak (TOKE) Geleceği ve Yorum 2022

Tokemak (TOKE) Nedir?

Tokemak, daha merkezi olmayan bir pazar yaratmanın ve yatırımcılar ve borsalar için DeFi likiditesi yaratmanın yeni bir yolunu sunuyor. TOKE, kullanıcılara likidite ve stake için teşvikler kazanma yeteneği sağlamak için tasarlanmış, merkezi olmayan borsalar (DEX) için sentetik bir kripto para birimi likidite toplayıcıdır. Tokemak, temel blok zinciri protokolünün kullanımını kolaylaştırmak için TOKE yönetişimi ve yardımcı varlıkların kullanımını teşvik eder.

Tokenak, yukarıda açıklanan verimsizlikleri gidermek için tasarlanmış, merkezi olmayan bir kripto para birimi likidite aracıdır. TOKE, merkezi olmayan borsalar (DEX) ve DeFi için genel bir likidite toplayıcı görevi görür. Tokemak protokolü, kullanıcıların likiditeyi nereye tahsis edeceklerini ve kullanacaklarını seçmelerine izin vererek likidite sağlama ve fonlama için daha ucuz ve daha verimli bir yöntem sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Her şey şu şekilde çalışır: TOKE şifreleme protokolü, likidite erişimi ve birlikte çalışabilirlik için merkezi olmayan bir temel katman sağlar. Tokemak’ın Likidite Yöneticileri (LD’ler), Likidite Sağlayıcıları (LP’ler), DEX’ler, Piyasa Yapıcılar ve diğer yatırım hizmeti sağlayıcıları için kripto likidite kaynağı sağlaması için Tokenak, yerel TOKE varlığı da dahil olmak üzere birkaç temel bileşenden yararlanır.

TOKE kripto varlığı, stake etmekten likidite sağlamaya ve Token Reactor bildirimleri ve Çift Reaktörler aracılığıyla verim üretimine kadar tüm TOKE platformunda kesintisiz bir kriptografik likidite biçimini temsil edecek şekilde tasarlanmıştır. TOKE token’ı, LP’lerin ve LD’lerin, platformun Toplam Kilitli Değerini (TVL) kontrol ederek ve yönlendirerek, seçtikleri DEX’te satın almayı seçtikleri token’lar için isteğe bağlı likidite üretmelerine olanak tanır. Buna karşılık, ağ katılımcıları çabaları için teşvik edici paylarla ödüllendirilir. TOKE token, platformun temel DAO yönetişim yapısına da entegre edilmiştir ve platform ve ekosistem olgunlaştıkça rolü genişlemeye devam edecektir.

Kripto para birimi ve merkezi olmayan finans (DeFi) ortamlarındaki likidite parçalı, tahmin edilemez ve pahalı olabilir. Bunun nedeni, birçok borsanın, bazen düşük şeffaflık seviyelerine, yüksek maliyetlere sahip olabilen ve sahiplerine çok bağımlı olabilen eski bir piyasa yapıcıları ve hizmet sağlayıcıları sistemi kullanmasıdır. Bu, günlük tüccarlar için elverişsiz bir piyasa likidite durumu yaratır ve çoğu kripto para birimi için düşük fiyatlama ve yüksek fiyat oynaklığına neden olur. Bu zorluklar, Merkezi Olmayan Otonom Kuruluşların (DAO’lar) ve yeni kripto projelerinin tokenize edilmiş varlıkları için önemli miktarda likidite başlatma yeteneğini doğrudan etkiler.

DeFi’deki “likidite madenciliği”, platformların likidite erişimini iyileştirmesi için giderek daha popüler bir topluluk teşvik mekanizması haline geldi. Bununla birlikte, yeni başlayan DeFi projeleri, likiditeyi artırmak ve yatırımcılar için çekici likidite madenciliği (ve diğer üretken çiftçilik teşvikleri) sağlamak için genellikle önemli çaba, kaynak ve sermaye gerektirir. Aslında, farklı platformların ve borsaların likiditeyi sessiz depolarda tuttuğu ve borsaların müşterileri için en iyi fiyatları sunma yeteneğini etkilediği piyasa likiditesi parçalanmıştır. Bu düşük kripto para biriminin likiditesi, DeFi protokollerinin birbirleriyle etkileşime girmesini zorlaştırabilir ve kaymayı artırabilir. Bu, DeFi yatırımcılarını merkezi altyapıya güvenirken kalıcı kayıplara karşı çok savunmasız hale getirebilir.

Token Reactor ve Dual Reactor: Token Reactor, aslında Tokemak’ta kullanıcı tarafından sağlanan varlıklar için ayrı bir token havuzudur. Tokemak’ta likidite sağlayıcıları varlıklarını kendi seçtikleri bir Token Reaktörüne yatırırken, bir likidite yöneticisi TOKE kripto varlıklarını bir Token Reaktörüne özellikle bu varlıktan farklı DEX’lere (SushiSwap, Ox, Balancer, Uniswap ve diğerleri gibi) aktarmak için tahsis eder. ). Bu, kullanıcıların farklı reaktörlere yatırılan sermaye fonlarıyla DEX’in likit olup olmadığı konusunda etkin bir şekilde oy vermelerini sağlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   GEMS (GEM) Nedir? GEMS (GEM) Geleceği ve Yorum 2022

Double Reactor, TOKE ile bağlantılı Ether (ETH) tokenlerinin yanı sıra USDC ve diğer stabilcoinlerin havuzlarıdır. Bir likidite sağlayıcısının bir ETH/TOKE ikili reaktörü seçtiğini varsayalım. Bir likidite sağlayıcısına bir TOKE token’ı verildiğinde, mevduat sahipleri, Token Reaktör bildiriminde TOKE’larını suşi (SUSHI) veya synthetix (SNX) gibi projeye özel varlıklarla eşleştirme seçeneğine sahiptir. Örneğin, TOKE / SUSHI Token Reactor seçilirse, ilk likidite pozisyonlarını açabilmeleri için SUSHI’ye hangi varlığın bağlanacağını ve hangi DEX’e (Uniswap gibi) göndermek istediklerini seçebilirler.

Protokolün en iyi şekilde çalışması için TOKE, LP’lerin ne zaman kripto likiditesini Token Reaktörüne çekebileceğini ve yatırabileceğini belirlemeye yardımcı olan, döngü adı verilen zamana dayalı dönemleri kullanır. Bir Likidite Sağlayıcı veya Likidite Yöneticisi, bir Token Reaktörü döngüsünün ortasına bir varlık veya hisse senedi TOKE yerleştirirse, kullanıcının varlıkları yeni bir döngü başlayana kadar ödül toplamaya başlamaz. Kullanıcılar varlıklarını ancak yeni bir döngü başlamadan hemen önce çekebilirler.

T-Varlıkları veya Tokemak Varlıkları, LP’lerin varlıklarını reaktör token’larına yatırmaları karşılığında 1:1 oranında aldıkları tokenize varlıklardır. Örneğin, bir kullanıcı SUSHI token’larını SUSHI/TOKE Token Reaktörüne yatırırsa, t-SUSHI varlıklarını geri alacaktır. T-Varlıklar, yatırım yapılan varlık için LP için temel talebi temsil eder ve TOKE döngüsünün geri çekilme zamanına kadar herhangi bir zamanda itfa edilebilir. T-Varlıklar, Aave’nin “a” tokenine benzer ve mudiler tarafından, başlangıçta likidite havuzuna yatırdıkları dayanak varlıkları talep ederken yakılır.

Tokemak (TOKE) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Carson Cook
  • Kuruluş Yılı: 2021
  • Blok ZinciriBlockchain
  • Toplam Arzı: 100,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 5,377,717
  • Piyasa Değeri: ₺ 154,616,309
  • En Düşük Fiyat: ₺ 17.79
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 6,848.19
  • Proje Amacı: Tokemak, kullanıcılara likidite ve stake için teşvikler kazanma yeteneği sağlamak için tasarlanmıştır.

Tokemak (TOKE) Geleceği

Gittikçe daha fazla insan Tokemak satın aldıkça Tokemak’ın fiyatı artacaktır. Tokemak’ın geleceği birçok değişkene bağlı ve aynı zamanda çok hassas. Bu, mevcut gelişmeleri ve değişiklikleri takip etmek için Tokemak haberlerini güncellemek için iyi bir yöntemdir.

Üstelik haberin Tokemak’ın fiyat tahmininde de büyük etkisi var. Bazı koşulların ciddi düşmelere neden olabileceğini fark etmiş olabilirsiniz. Belirtiler de büyük bir artışa neden olabilir. Yine, kripto para piyasasının çok değişken olduğunu ve yatırımın asla risksiz olmadığını anlamak çok önemlidir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Tokemak (TOKE) Yorum

Tokemak için gelecek oldukça iyi görünüyor. Gelecekteki birçok proje ve güncelleme de bu dinamiğe katkıda bulunacaktır. Bu iyileştirmeler, Tokemak’ı kullanmayı daha hızlı ve kolay hale getirecek. Bu, Tokemak’ı herkes için daha erişilebilir hale getirecek.

Tokemak (TOKE) Nereden ve Nasıl Alınır?

Tokemak (TOKE)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu