Twitter CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin’in İnternetin Para Birimi Olacağına Hala İnanıyor - BTC MAGAZİN

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in İnternetin Para Birimi Olacağına Hala İnanıyor

Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in (BTC) İnternet’in yerel para birimi olduğuna inandığını tekrar açıkladı.

Dorsey, 2 Şubat’ta yayınlanan Amerikalı komedyen ve podcast sunucusu Joe Rogan ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Görüşme sırasında Dorsey şunları söyledi:

“Bitcoin,internette doğan, internette geliştirilen, internette test edilen bir şeydi…  İnternettendi. ”

Twitter CEO’su daha önce de benzer bir açıklamada bulundu, Mayıs 2018’in ortalarında Bitcoin’i internetin yerel para birimi için bir seçenek olarak gördüğünü belirtti.

Dorsey ayrıca, kullanıcılarının Bitcoin’de işlem yapmalarına izin veren mobil ödeme şirketi Square’in kurucusu ve CEO’sudur. Rogan tarafından uygulamaya başka kripto ekleme planları olup olmadığı sorulduğunda, Dorsey olmadığını söyledi.

Geçen yılın Aralık ayında  Square, Yahoo Finance’in yılın şirketi olarak seçildi. Bir ay önce, Square, 2018 yılının 3. çeyreği için Bitcoin ile 43 milyon dolarlık bir gelir elde ettiğini açıklamıştı.

Görüşme sırasında Rogan, Dorsey’e sadece belli başlı bankalara ve Bitcoin ile ilgili bazı düşüncelerine göz atmayı önererek Bitcoin ile ilgili herhangi bir engel görüp görmediğini sordu.

Dorsey, hepsi kendi işlerini yaratabilecekleri verimlilikler ve potansiyel olarak yeni iş kolları nedeniyle blok zinciri sevdiklerini söyledi. Ancak daha sonra bu teknolojinin bankaların ve finansal kurumların arkasındaki bazı hizmetleri ve bazı hükümetleri tehdit ettiğini belirtti . Ayrıca

İnternetin, oluşturulan verilerin kalıcı olarak çevrimiçi olacağı bir sisteme geçtiğini de tahmin ediyor. Ona göre,”Blockchain‘in baştan aşağı etkinleştirmesine yardımcı olan budur ve buna dikkat ettiğimizden emin olmalıyız. ” İnternetin geleceğini nasıl gördüğünü daha da açıkladı:

“Oluşturulan herhangi bir şeyin sonsuza dek var olduğu bir dünyaya taşınıyoruz, bu modellerin tamamen merkezsizleştiğini ve bugün varolan tüm bu engellerin artık önemli olmadığını görenleri kontrol eden merkezi bir kontrol yok”.

2018 sonbaharında, ABD Enerji ve Ticaret Komitesi’ndeki Twitter şeffaflığı hakkında bir duruşmada konuşurken Dorsey, blok zincirinin yanlış bilgilendirme ve dolandırıcılık ile mücadele etmek için kullanılabileceğini açıkça belirtmişti.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu