Twitter Kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin Geliştiricilerine Desteğini Sürdürüyor

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, Web3.0 merkezi Brink’e destek vermek amacıyla Bitcoin (BTC) protokolünün gelişimine yeni bir finansman taahhüdü sağladı.

Dorsey’nin taahhüdü, toplamda 5.000.000 dolar olarak belirlendi ve beş yıllık bir süre boyunca yılda 1 milyon dolarlık ödemelerle dağıtılacak. Jack Dorsey, teknoloji sektörünün önde gelen isimlerinden biri olup, Twitter’ın kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı olarak tanınmaktadır. Ayrıca Bitcoin ticaretini destekleyen CashApp’in arkasındaki ödeme şirketi Block Inc’in kurucusu ve CEO’sudur.

Dorsey, ünlü bir Bitcoin destekçisi olarak biliniyor ve bu önde gelen dijital para biriminin açık kaynak gelişimine büyük bir bağlılık gösteriyor. Son birkaç yılda, genel erişimi ve benimsenmesini ilerletmek amacıyla milyonlarca dolarlık taahhütlerde bulunarak sektöre büyük katkıda bulundu. Dorsey, 2021 yılında CNBC’ye verdiği bir röportajda, Bitcoin üzerinde çalışmaktan daha önemli bir şey olmadığını ifade etti.

Jack Dorsey’nin Block Inc şirketi, ödeme işlemleri odaklı bir şirket olmasına rağmen, Bitcoin’i benimseme ve Dorsey’nin kripto ekosistemine olan bağlılığı genellikle şirketin hisselerini etkiliyor. Block Inc, Mizuho analisti Dan Dolev’e göre geçen yıl piyasada yaşanan belirsizlik nedeniyle hisse senetlerinde bir düşüş yaşadı.

Jack Dorsey’nin Block Inc’i Bitcoin’in ayı piyasasına girmesinden etkilenen tek kurumsal yatırımcı olarak etiketlemek doğru olmayabilir, çünkü Microstrategy Inc ve Coinbase Global Inc gibi diğer ilişkili şirketler de aynı gerçeklikle karşı karşıya kaldılar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Satış Baskısı Altında, Kilit Destek Seviyesi Kırılacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu