FED Faiz Kararı Açıklandı, Bitcoin Piyasasında Beklenen Hareketlenme Gerçekleşmedi! İşte Detaylar

Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Çarşamba günü, finans piyasalarında geniş çapta beklendiği gibi faiz oranı artışlarını duraklatma kararını açıkladı. 

Merkez bankası, 2023’ün sonlarında ek oran artışlarının mümkün olduğunun sinyalini verdi. Bu, Mayıs 2023’te Amerika Birleşik Devletleri’ndeki enflasyon oranının gevşemesinin ardından geldi ve Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık bazda %0,1 arttı. Bu arada, Bitcoin fiyatı, Fed kararına ilk tepkisinde yükseliş işaretleri gösterdi.

Bitcoin fiyatı, oran artışı duraklamasına ilk tepkisinde yatay ivmeyi sürdürdü. Bununla birlikte, yılın ilerleyen zamanlarında olası oran artışlarının ipuçları, Bitcoin için bir pump and dump senaryosuna neden olabilir. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Birikimi Azalıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu