Uniswap İkinci En Büyük Ethereum Borsası Oldu

Ethereum tabanlı merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap’in yerel kripto para birimi UNI, %6 artışla şu anda 6,05 $’lık bir fiyat ve 4,6 milyar $’lık bir piyasa değeriyle işlem görüyor. 

Son 5 gün içinde, FTX’in çökmesiyle merkezi oyunculara olan güvenini kaybeden kullanıcılar için merkezi olmayan borsa, tercih edilen bir platform haline geldiğinden, Uniswap’teki kullanıcı etkinliği önemli ölçüde arttı.

Uniswap’teki günlük yeni işlem yapan cüzdanlar 55.500’ü geçti. 

Uniswap’in Web Uygulamasının yeni kullanıcıları 2022’nin en yüksek seviyesine ulaştı. Öz denetim ve şeffaflık talep ediliyor ve kullanıcılar bildikleri ve güvendikleri şeylere akın ediyor. İnşa etmeye devam edelim.

Uniswap

FTX krizi ortaya çıkarken Uniswap Labs, kullanıcıların merkezi olmayan borsaları neden seçmeleri gerektiğini açıkladı. Tüm DEX etkinliği zincir üzerinde gerçekleşir, şeffaftır, doğrulanabilir ve kullanıcılar tarafından onaylanmıştır.

Uniswap Cüzdan Uygulaması ve E-postalar

İlginç bir başlıkta, web uygulamasını kullanmanın bir e-posta göndermek kadar basit olduğunu açıkladılar. Hem e-postaların hem de Uniswap‘in açık kaynaklı ve izinsiz temel internet protokolleri olduğunu, bu nedenle, Uniswap’te token alışverişi yapmak, e-posta göndermek kadar basit olduğunu söylediler. Uniswap Labs’ın açıklamasında göre:

Bir DEX’te kimin değiş tokuş yaptığına veya token listelediğine dair hiçbir kısıtlama olmadığı gibi, kimin e-posta gönderebileceği konusunda da herhangi bir kısıtlama yoktur. Protokollerle doğrudan etkileşim kurabilmenize rağmen, şirketler genellikle daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için bu protokolleri kullanır. Çoğu kişi kendi web istemcisini barındırmaz. Gmail kullanıyorlar. Çoğu insan kendi Eth düğümünü barındırmaz. Uniswap Labs’ın web uygulamasını kullanıyorlar.

Uniswap, gelecekte DeFi protokollerinin internet finansı için e-posta protokollerinin bugün iletişim için olduğu kadar önemli olacağına inanıyor. DeFi protokollerinin iyi yanı, herkesin katılmasına izin vermesidir. Ayrıca, tek bir varlık tarafından durdurulamaz veya yok edilemezler.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Huobi Global, Avrasya Blockchain Zirvesi İle Türkiye Pazarına Tam Gaz Giriyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu